سرمایه تامین اجتماعی حق‌الناس و متعلق به کارگران است

نماینده محلات و دلیجان در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی گفت: سرمایه تامین اجتماعی متعلق به کارگران است و نیاز است مطالبات تامین اجتماعی توسط دولت به موقع پرداخت شود.

تامین 24 / حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی که در شهرستان محلات برگزار شد، اظهار کرد: شرایط کشور ویژه است و باید در این شرایط کار ویژه برای مردم انجام داد و تحقق این مهم نیازمند گره گشایی مسئولان مربوطه از کار یکدیگر است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: سرمایه تامین اجتماعی متعلق به کارگران است و نیاز است اقدامات لازم جهت بازپرداخت مطالبات تامین اجتماعی توسط دولت انجام شود. دولت باید مطالبات را به موقع پرداخت کند تا تامین اجتماعی هم بتواند به موقع سرمایه گذاری‌های لازم را انجام دهد و در آینده با مشکل مواجهه نشود.

 

وی افزود: تامین اجتماعی سرمایه بین نسلی است و شستا به عنوان شرکت مرتبط با این سازمان نیز متعلق به کارگران است.

 

وی با بیان اینکه این سرمایه‌ها طی ده‌ها سال با حق بیمه پرداختی کارگران جمع شده است، اظهار کرد: ما کشور جوانی نیستیم و با سرعت به سمت پیری حرکت می‌کنیم، کشوری که جوان نباشد هزینه‌های بسیاری را باید متحمل شود.

 

سلیمی اضافه کرد: سرمایه تامین اجتماعی حق‌الناس است و نمی‌توان ریالی از آن برداشت و در جای دیگر هزینه کرد.

 

دکتر روح‌اله سهرابی، مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: سازمان تامین اجتماعی بزرگ‌ترین خریدار خدمات درمانی و دومین تولید کننده این خدمات در کشور است.

 

وی افزود: بیشتر خدمات مورد نیاز بیمه شدگان از طریق خرید خدمت تامین می‌شود. در شهرستان محلات خدمات مورد نیاز بیمه شدگان فقط توسط درمانگاه تامین اجتماعی ارائه نمی‌شود بلکه با 21 مرکز درمانی جهت بهره‌مندی بیمه شدگان از خدمات درمانی متنوع و تخصصی مراکز غیرملکی قرارداد منعقد شده است.

 

دکتر سهرابی ادامه داد: در درمان غیر مستقیم اولویت سازمان تامین اجتماعی خرید خدمات درمانی با کیفیت برای بیمه شدگان و حفظ کرامت آنان است در همین راستا با وجود تمامی مشکلات و موانع مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد پرداخت و به‌روز رسانی شده است تا رضایت‌مندی بیمه شدگان، بازنشستگان و مستمری بگیران افزایش یابد.


 


ارسال نظر

captcha