پایداری تأمین اجتماعی با پایداری تولید و اشتغال گره خورده است

مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان‌شرقی به مناسبت روز صنعت‌ومعدن با اعضای هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان دیدار کرد.

تامین 24 / جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی در این دیدار با تأکید بر اینکه پایداری سازمان تأمین اجتماعی با پایداری تولید و اشتغال گره خورده است، اذعان داشت: اجرای قوانین و مقررات و احقاق حقوق متقابل شرکای اجتماعی، باید محور عملکرد باشد و لازم است در این راستا نهادها و تشکل‌های مدنی با انعکاس مشکلات، چالش‌ها و مطالبات، مراجع تصمیم ساز و تصمیم گیر را یاری نمایند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، جعفر سمساری، با اشاره به آسیب‌های شیوع کرونا در عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی، گفت: علی‌رغم این بحران شاخص‌های تأمین اجتماعی در استان، با همت صنعتگران و کارآفرینان، نسبت به سال گذشته در وضعیت مطلوبی قرار داشته و در سه ماهه اول سال، بیکاری نسبت به پایان سال 98 تغییر معنادار نداشته است.

 

وی با اعلام اینکه ایجاد اتاق‌های فکر در راستای اتخاذ تدابیر کارشناسی و منطقی در پیشبرد اهداف و پاسخگویی شفاف و مدون به مخاطبان ضروری است، از همراهی و همدلی خانه صنعت و معدن در پیگیری امور صنفی کارفرمایان و تعامل سازنده با اداره کل تأمین اجتماعی استان در جهت تسریع امور آنان قدردانی کرد.

 

نریمان علیزاده، معاون بیمه‌ای اداره کل استان آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار با بیان اینکه آگاهی مخاطبان از قوانین و مقررات موجبات اجرای به هنگام و دقیق مقررات را فراهم می‌کند، اذعان داشت: وجود نهادها و تشکل‌های توانمند و مطلع، سازمان را در پیشبرد برنامه‌ها و اهداف خود که همانا تحقق عدالت اجتماعی و تعمیم و گسترش بیمه‌های اجتماعی بین آحاد مردم است، یاری می‌نماید.

 

باقری، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه تولیدکنندگان و صنعتگران، سازمان تأمین اجتماعی را در کنار خود به جهت حمایت و پشتیبانی از نیروی کار می‌دانند، عملکرد اداره کل و شعب تابعه تأمین اجتماعی در جهت اصلاح و بهبود فرآیندهای اداری و روانسازی امور را مطلوب ارزیابی کرد و اذعان داشت: اقدامات سازمان تأمین اجتماعی موجب دلگرمی و امید نیروی کار در جامعه می‌شود.

 

وی با بیان اینکه عبور از بحران کرونا، نیازمند یکپارچگی و همدلی مسئولان و فعالان اقتصادی است، تصریح کرد: یقیناً این بحران نیز مانند تمامی مشکلات سپری خواهد شد و آنچه در اذهان مردم و تاریخ باقی خواهد ماند، عملکرد سازنده و منصفانه مسئولان است که خوشبختانه در استان آذربایجان‌شرقی این رویکرد وجود داشته و باید نقصان‌های احتمالی را نیز به کمک همدیگر برطرف کنیم.

 

در این جلسه اعضای هیأت مدیره خانه صنعت و معدن و تجارت استان نیز ضمن اشاره بر ضرورت اصلاح قوانین و مقررات متناسب با ساختار اقتصادی و اجتماعی جامعه، بر آمادگی نهادهای کارفرمایی در جهت رونق تولید و پایداری اشتغال تأکید کردند.


ارسال نظر

captcha