دیدار مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان‌جنوبی با نماینده بیرجند

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان‌جنوبی در دیدار با نماینده بیرجند در مجلس شورای اسلامی از کمبود پزشک متخصص در بیمارستا‌ن‌های تامین اجتماعی استان خبر داد و گفت: ما به لحاظ زیرساخت رتبه نخست را در کشور داریم.

تامین 24 / دکتر فرزاد فیروزی در دیدار با نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از کمبود پزشک متخصص در بیمارستا‌ن‌های تامین اجتماعی استان خبر داد و گفت: ما به لحاظ زیرساخت رتبه نخست را در کشور داریم.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی اظهار کرد: خدمات در حوزه درمان تامین اجتماعی به دو شکل مستقیم و غیرمستقیم ارائه می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در سال ۹۸ در مجموع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار رکورد خدمت را تولید کردیم، بیان کرد: همچنین ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار خدمت را نیز خریداری کردیم که در مجموع ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار خدمت به مردم ارائه شده است.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: در سال گذشته بیش از ۶۶ میلیارد تومان در تولید خدمت و ۱۲۶ میلیارد تومان در خرید خدمت اعتبار هزینه شده است و پیش‌بینی می‌شود امسال این اعتبار هزینه شده به بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان برسد.

 

دکتر فیروزی با بیان اینکه اکثر بیمه شدگان استان از نوع قشر ضعیف و آسیب پذیر هستند، افزود: درمان رایگان برای این افراد یک جنبه افزایش تاب‌آوری در بحران‌های اقتصادی دارد و چون استان ما یک استان محروم است تکلیف بیشتری در بخش درمان مستقیم داریم.

 

وی با بیان اینکه در خصوص فضاهای فیزیکی و تجهیزات پزشکی، مشکل خاصی وجود ندارد، تصریح کرد: شهرستان بیرجند رتبه نخست زیرساخت بیمارستانی را از نظر تعداد تخت بیمه شده در کشور دارد و از لحاظ بودجه نیز مشکل خاصی نداریم‌.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بزرگ‌ترین مشکل ما کمبود پزشک متخصص در مراکز درمانی است، گفت: به دلیل کمبود پزشک بخش بزرگی از تجهیزات مراکز درمانی استان بلاتکلیف مانده است.

وی با بیان اینکه برنامه سازمان تامین اجتماعی توزیع عادلانه خدمات بر اساس نظام سطح بندی است، عنوان کرد: در سال‌های اخیر هر ساله حداقل 20 درصد تعداد بستری‌های ما افزایش پیدا کرده است؛ بنابراین توجه بیشتر به توسعه کمی خدمات ضروری خواهد بود.

 

یوسفی، مدیر داخلی بیمارستان شهید رحیمی بیرجند نیز با بیان اینکه سال گذشته5/ 1 میلیون نفر مراجعه کننده داشتیم، گفت: دانشگاه علوم پزشکی موظف بوده به مناطق محروم متخصص بدهد اما در ۵ سال اخیر به هیچ عنوان این اتفاق رخ نداده است.

 

حسین خسروی، نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز قول مساعد در خصوص انعکاس این مشکلات به وزیر بهداشت داد و گفت: امید است بتوانیم با کمک همدیگر بخشی از مشکلات درمان استان را برطرف کنیم.


ارسال نظر

captcha