نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان یزد:

پیگیری امور بیمه شده‌ها وظیفه قانونی سازمان تامین اجتماعی است

درویشی مدیر کل و دکتر توحیدی‌فر مدیر درمان تامین اجتماعی یزد با چهار نماینده مجلس شورای اسلامی حوزه‌های انتخابیه استان یزد دیدار و گفت‌وگو کردند.

تامین 24 / در این دیدار که جوکار نماینده مردم شهرستان‌های یزد و اشکذر، صباغیان نماینده مردم شهرستان‌های بافق، بهاباد، خاتم، مهریز و ابرکوه، دشتی نماینده مردم شهرستان اردکان و میرمحمدی نماینده مردم شهرستان‌های میبد و تفت که اکنون سمت رئیس مجمع نمایندگان استان را در مجلس شورای اسلامی برعهده دارند، حضور داشتند، هریک از مدیران تامین اجتماعی استان به ارائه گزارش عملکرد پرداخته و مسائل و اهداف راهبردی تامین‌اجتماعی را تبیین کردند که این اطلاع‌رسانی مورد توجه و استقبال نمایندگان قرار گرفت.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل تامین اجتماعی یزد با اشاره به ضریب پوشش 78 درصدی تامین اجتماعی در استان، تعداد این افراد را که شامل بیمه شدگان و مستمری بگیران اصلی و تبعی است 923 هزار نفر برشمرد که از انواع خدمات و تعهدات بیمه‌ای و در مانی سازمان بهره‌مند می‌شوند.

 

وی افزود: در حال حاضر 64 درصد جمعیت بیمه شدگان اصلی استان در بخش‌های صنعتی و نولیدی مشغول به فعالیتند که خود نشان از اهمیت صنایع تولیدی و اهتمام ویژه نمایندگان در حفظ و رشد این نوع فعالیت در استان دارد.

 

درویشی با اشاره به ارائه تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت به افراد تحت پوشش، خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی استان در سال گذشته مبلغی بیش از 1500 میلیارد تومان در حوزه تعدات بلند مدت (حقوق بازنشستگان، مستمری بگیران و ازکارافتادگان) و در حوزه تعهدات کوتاه مدت 44 میلیارد تومان و پرداخت حقوق بیکاری نیز مبلغی بالغ بر 50 میلیارد تومان به ذی‌نفعان پرداخت کرده است.

 

وی در پایان با اعلام آمار مراکز بیمه‌ای در حال خدمت گفت: این تعهدات و خدمات در حوزه بیمه‌ای تامین اجتماعی استان توسط 518 نفر همکار و در قالب واحد ستادی اداره کل استان، 16 شعبه دائم، 8 شعبه اقماری و 5 کارگزاری رسمی در حال انجام است.

 

در بخش دیگری از این دیدار گزارش عملکرد حوزه درمانی تامین اجتماعی استان نیز توسط دکتر توحیدی‌فر به سمع و نظر نمایندگان استان رسید.

 

در پایان ارائه این گزارش عملکرد ها توسط مدیران تامین اجتماعی استان، هریک از نمایندگان به تشریح مسائل و امور مرتبط با تامین اجتماعی در استان و حوزه انتخابیه خود اقدام کردند. در این نشست، مقرر شد با وفاق و همدلی و پی‌گیری‌های قانونی توسط نمایندگان و مساعی مجموعه تامین‌اجتماعی استان هرچه سریع‌تر مسائل برطرف شود.

 


 


ارسال نظر

captcha