قدیمی‌ترین بیمار کرونایی انگلیس مرخص شد

یک بیمار مبتلا به کرونا در انگلیس رکورد طولانی‌ترین دوره بستری در بیمارستان را با ۹۵ روز به نام خود ثبت کرد.

تامین 24 / پایگاه اینترنتی دیلی استار، فردی که طولانی‌ترین دوره ابتلا به ویروس کرونا را در انگلیس به نام خود ثبت کرده است، پس از ۹۵ روز دست و پنجه نرم کردن با ویروس کووید-۱۹ در نهایت بهبود یافت و از بیمارستان مرخص شد.

 

کیث واتسون ۵۳ ساله در تاریخ ۲۰ مارس – سه روز پیش از آغاز قرنطینه در انگلیس- بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان «کویین الیزابت» شهر مارگیت واقع در ساحل جنوب شرقی انگلیس، بستری شد.

 

واتسون به محض بستری شدن در بیمارستان به مدت ۶ هفته در کمای عمیق فرو رفت و ۴۱ روز را در بخش مراقبت‌های ویژه با بیماری کرونا مبارزه کرد.

 

 

او گفت: تنها چیزی که پیش از به کما رفتن به یاد می‌آورم تلاش پزشکان و پرستارانی بودن که با تجهیزات محافظ شخصی در حال کمک به بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بودند.

 

با از کار افتادن ریه‌ها و کلیه ها، خانواده واتسون تصور کردند او قادر به تحمل این بیماری نیست و به زودی فوت می‌کند. اما او به طرز معجزه آسایی از این بیماری نجات یافت و اکنون به همراه همسرش سارا و سه فرزندش در خانه به سر می‌برد.

 

در حین بازگشت او به خانه دوستان و همسایه هایش با کف زدن، مقاومت او در برابر این بیماری سخت را ستایش کردند. وی گفت: سخت‌ترین بخشی که هنوز نمی‌توانم باور کنم این است که هنوز زنده هستم. اولین بار است که می‌توانم دخترم را پس از ۹۶ روز نوازش کنم. این فوق العاده است.

 

واتسون در توضیح نحوه ابتلایش گفت: تنها حالت ناخوشایندی که در ابتدا داشتم این بود که نمی‌توانستم نفس بکشم. علائمی از تب یا سرفه در من نبود. ولی با کاهش سطح اکسیژن به بیمارستان منتقل شدم.

 

اعتقاد بر این است که کیث واتسون طولانی‌ترین دوره ابتلا به کرونا را در انگلیس ثبت کرده است پیش از این استیو وایت با ۹۲ روز بستری در بیمارستان این رکورد را داشت.

 


کلیدواژه ها:
کرونا انگلیس بهبود

ارسال نظر

captcha