سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ:

تامین منابع مهمترین الویت کار است

کمترین تاخیر یا کاهش در وصول حق بیمه ماهانه موجب اخلال در پرداخت حقوق مستمری‌بگیران، ازکارافتادگان، بازماندگان و سایر مزایای مقرری‌بگیران و تامین هزینه‌های درمان را در پی دارد و در شرایط خاص ویروس کرونا این مشکلات باید به حداقل برسد.

تامین 24 / حسین امیری‌گنجه، سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در حاشیه بازدید از شعب 25 و 33 غرب تهران بزرگ سخن می‌گفت، با ذکر مطلب بالا افزود: از جمعیت 87 میلیون نفری کشور بیش از 42 میلیون نفر تحت پوشش حمایت‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت سازمان تامین اجتماعی قرار دارند و بر اساس آمار عملکردی در سال گذشته به طور متوسط هزینه هر ماه سازمان بیش از 9 هزار و 600میلیارد تومان است که رقمی نزدیک به 3 برابر پرداخت یارانه توسط دولت به آحاد مردم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ؛ وی تاکید کرد: منابع وصولی از حق بیمه دریافتی تامین می‌شود و از این مجموعه نزدیک به 7 هزار میلیارد تومان تنها صرف پرداخت مستمری‌بگیران و بازنشستگان می‌گردد.
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ شیوع ویروس کرونا را در سطح ایران غافلگیرکننده، اثرگذار  بر مناسبات اجتماعی و زمان کنترل و مهار این ویروس را طولانی توصیف کرد و گفت: این ویروس در سراسر دنیا گسترده شد و مشکلات عدیده‌ای را برای بسیاری از کشورها به وجود آورده که بیشترین تاثیرگذاری آن در اقتصاد و اعاده سلامتی بهداشت تن، روان و فعالیت‌های فرهنگی- اجتماعی است.
امیری‌گنجه بیشترین تاثیر ویروس منحوس کرونا را در تامین اجتماعی کاهش منابع درآمدی، افزایش بیمه بیکاری، افزایش هزینه‌های درمان و مراقبت‌های پزشکی و تهیه ملزومات دارویی، تعطیلی بعضی کارگاه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی، آموزشی، خدماتی، کاهش نیروی کار در بعضی از کارگاه‌ها و به تعویق افتادن برخی پروژه‌‍‌های کلان دانست.
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی از روسای شعب درخواست کرد در نحوه بازاریابی، تهیه بیلان کاری، ریسک‌پذیری فعالیت‌ها و همکاری و تعامل با کارگاه‌های که مشکلات اقتصادی دارند را با جدیت و تعامل سازنده در دستور کار قرار دهند.
 

ارسال نظر

captcha