پرداخت به‌موقع حق‌بیمه در ارائه تعهدات سازمان تامین اجتماعی موثر است

وصول به‌موقع حق‌بیمه ماهانه در پرداخت به‌موقع حقوق مستمری‌بگیران، ازکارافتادگان، بازماندگان و سایر مزایای مقرری‌بگیران و تامین هزینه‌های درمان نقش مهمی دارد.

تامین 24 / حسین امیری‌گنجه، سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در حاشیه بازدید از شعب 25 و 33 غرب تهران بزرگ سخن می‌گفت، با ذکر مطلب بالا افزود: از جمعیت 87 میلیون نفری کشور بیش از 42 میلیون نفر تحت پوشش حمایت‌های کوتاه و بلندمدت سازمان تامین اجتماعی قرار دارند و بر اساس آمار عملکردی در سال گذشته به طور متوسط هزینه هر ماه سازمان بیش از 9 هزار و 600میلیارد تومان است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی تاکید کرد: منابع وصولی سازمان تامین اجتماعی از محل حق بیمه دریافتی تامین می‌شود و از این مجموعه نزدیک به 7 هزار میلیارد تومان تنها صرف پرداخت مستمری‌بگیران و بازنشستگان می‌شود.

 

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ شیوع ویروس کرونا را در سطح ایران، اثرگذار بر مناسبات اجتماعی دانست و گفت: این ویروس در سراسر دنیا گسترده شد و مشکلات عدیده‌ای را برای بسیاری از کشورها به وجود آورده که بیشترین  تاثیرگذاری آن در اقتصاد و اعاده سلامتی بهداشت تن، روان و فعالیت‌های فرهنگی- اجتماعی است.

 

امیری‌گنجه بیشترین تاثیر ویروس منحوس کرونا را در تامین اجتماعی، افزایش بیمه بیکاری، افزایش هزینه‌های درمان و مراقبت‌های پزشکی و تهیه ملزومات دارویی، تعطیلی بعضی کارگاه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی، آموزشی، خدماتی  کاهش نیروی کار در بعضی از کارگاه‌ها و به تعویق افتادن برخی پروژهای کلان دانست.

 

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی از روسای شعب درخواست کرد در نحوه بازاریابی، تهیه بیلان کاری، ریسک‌پذیری فعالیت‌ها و همکاری و تعامل با  کارگاه‌های که مشکلات اقتصادی دارند، جدیت و تعامل سازنده را در دستور کار قرار دهند.


ارسال نظر

captcha