مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی:

ایفای بهینه تعهدات سازمان تامین اجتماعی، نیازمند پایداری منابع است

جلسه شورای اداری اداره کل و شعب تابعه تامین اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

تامین 24 / جعفر سمساری، مدیر کل تامین اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی در این ویدیو کنفرانس با ضروری خواندن استفاده از فناوری‌های نوین در برگزاری جلسات به صورت غیرحضوری با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، از تلاش‌ها و اقدامات شعب تابعه در جهت تداوم ارایه خدمات به ذی‌نفعان قدردانی کرد و اذعان داشت: تحقق اهداف و برنامه‌های سازمانی مستلزم همراهی و همدلی یکایک همکاران است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیرکل تامین اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی با تاکید بر نقش سازمان تامین اجتماعی در جهت تحقق جهش تولید و تضمین اشتغال پایدار، بر همکاری هرچه مطلوب‌تر با سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط تاکید کرد و گفت: لازمه ایفای تعهدات سازمان در قبال ذی‌نفعان، دسترسی به منابع پایدار مالی است و این منابع از محل حق بیمه و با رونق و پایداری اشتغال محقق خواهد شد.

 

جعفر سمساری افزود: وصول مطالبات همگام با توسعه اشتغال در کارگاه‌ها از اولویت‌های اداره کل تامین اجتماعی استان بوده و در این راستا تمهیداتی برای مساعدت با کارفرمایان مدیون، پیش بینی شده است که شرایط پرداخت دین آنها را تسهیل خواهد کرد.

 

وی تعمیم و گسترش انواع بیمه‌های اجتماعی بین آحاد جامعه را از کارکردهای سازمان تامین اجتماعی استان دانست و تصریح کرد: انجام بازرسی‌های کشفی در راستای شناسایی کارگران فاقد پوشش بیمه‌ای، از مطالبات جامعه کارگری است که از جانب اداره کل استان و شعب تابعه پی‌گیری می‌شود.

 

مدیر کل تامین اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی، توسعه سرمایه انسانی، توانمندسازی نیروی کار و ارتقای دانش تخصصی و عمومی کارکنان را مورد توجه قرار داد و خاطر نشان کرد: برنامه مدون آموزش ماهانه با رویکرد غیرحضوری از جانب اداره کل تدوین و به شعب تابعه ابلاغ شده است و اهتمام مدیریت شعب در راستای عملیاتی شدن این برنامه مورد انتظار است.

 

معاون امور بیمه‌ای اداره کل استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تاکید بر اصلاح و روان‌سازی فرآیندهای اداری در راستای تکریم مخاطبان، وحدت رویه و تعامل با ادارات و سازمان‌های همکار را در ارایه خدمات مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: حضور همکاران در جلسات مرتبط با امور سازمان به جهت انعکاس نظرات کارشناسی و نیز شناخت مطالبات و چالش‌ها به جهت اتخاذ تصمیم‌های منطقی لازم و ضروری است.

 

نریمان علیزاده، با تاکید بر توسعه خدمات غیرحضوری به‌ویژه در شرایط شیوع بیماری کرونا، حذف اعتبار دفاتر درمانی در ماه اخیر را از مهم‌ترین اقدامات سازمان در راستای حذف تدریجی دفاتر درمانی و اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی، اعلام و تصریح کرد: پاسخگویی شفاف و دقیق به مراجعه کننده‌ها و مخاطبان از الزامات اداری بوده و انتظار می‌رود در این راستا اهتمام جدی از جانب مسئولان و کارکنان واحدهای اجرایی انجام شود.

 

معاون اداری و مالی اداره کل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه بر ارزیابی عملکرد فردی و جمعی همکاران و شعب تابعه منطبق بر آیین نامه‌های اجرایی و برنامه‌های عملیاتی تاکید کرد.

 

رسول عباسی با اعلام اینکه سازمان تامین اجتماعی همیار تولید است، حضور فعال در حوزه کار و تولید در واحدهای اجرایی را حایز اهمیت دانست و اذعان داشت: شرایط شیوع بیماری کرونا، شرایط جدیدی را در مناسبات اقتصادی و اجتماعی رقم زده و لازم است همکاران با تطابق شرایط محیطی و کاری با تحولات اخیر در راستای ارایه خدمات مطلوب اقدام کنند.

 

در این جلسه روسای شعب و روسای ادارات اداره کل استان با طرح چالش‌ها و مشکلات پیش روی، پیشنهادات و نظرات خویش را در راستای ارتقای کمی و کیفی خدمات مطرح کردند.


ارسال نظر

captcha