تلاش جهادی کادر درمانی تامین اجتماعی خراسان جنوبی در مقابله با ویروس کرونا

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: کارکنان حوزه درمان مراکز درمانی تامین اجتماعی در این استان با کار جهادی در دوران شیوع کرونا خدمات خالصانه ای به بیماران ارائه دادند.

تامین 24 / دکتر فرزاد فیروزی اظهار داشت: در بازه زمانی شیوع کرونا از اسفند ماه سال گذشته تاکنون تمامی مراکز درمانی تامین اجتماعی خراسان جنوبی در مرکز استان و سایر شهرستان های نهبندان، طبس، فردوس و قائن همزمان با مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی به ارائه خدمات پرداختند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: این مراکز با کار خالصانه و جهادی به مردم استان در شرایط دشوار و بحرانی، خدمات رسانی کردند.

دکتر فیروزی در تشریح عملکرد مجموعه درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: در مرکز استان، بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) و بیمارستان شهید دکتر رحیمی بیرجند از ابتدای شروع اپیدمی کرونا 735 بیمار حاد تنفسی را پذیرش کرده اند که از این تعداد 473 بیمار سرپایی درمان  و 262 بیمار نیز بستری شده  اند.
وی با بیان اینکه از این تعداد مراجعه کننده تست کرونای 55 بیمار مثبت قطعی شده بود، افزود: این بیماران بطور متوسط دو و نیم روز در بیمارستان بستری بوده اند و 44 بیمار مثبت به کرونا پس از انجام اقدامات اولیه به بیمارستان ولی عصر(عج) منتقل شده اند.
دکتر فیروزی با اشاره به آمار بالای عملکرد واحدهای درمانی تامین اجتماعی در استان خراسان جنوبی گفت: مراکز درمانی تامین اجتماعی شامل 2 بیمارستان و 4 درمانگاه شهرستانی طی 3 ماه اسفند سال 98 و فروردین و اردیبهشت ماه جاری، مجموعا حدود 500 هزار رکورد خدمتی ارائه داده اند و بار سنگینی را از دوش مراکز درمانی دانشگاهی برداشتند.
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی ضمن تقدیر از دست اندرکاران بهداشت و درمان خصوصا شاغلین مراکز درمانی تامین اجتماعی سطح استان خاطرنشان کرد: مدافعان سلامت با از خودگذشتگی و ایثار حافظ سلامت و آرامش خاطر هم میهنان هستند. از اینرو همه باید قدردان زحمات و تلاش های بی دریغ آنان باشیم.
وی تصریح کرد: یکی از راه های قدردانی از این عزیزان رعایت نکات بهداشتی و خصوصا فاصله اجتماعی در کنار همبستگی و همدلی مردم است تا مانع انتشار ویروس کرونا شویم.

 


ارسال نظر

captcha