هزینه ۵ میلیارد تومانی بابت خرید تجهیزات بیمارستانی در استان همدان

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان از هزینه ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی در خرید تجهیزات بیمارستانی در این استان خبر داد و گفت: بازسازی بخش اطفال بیمارستان آتیه به اتمام رسیده است.

تامین 24 / دکتر علیرضا صفری با اشاره به پیگیری اجرای پروژه‌های عمرانی تامین اجتماعی در این استان اظهار کرد: یکی از مهمترین دغدغه های این مجموعه، میزان دسترسی بیمه‌شدگان به خدمات سازمان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با بیان اینکه در این حوزه سطح‌بندی خدمات مورد توجه است، گفت: بیمه‌شدگان استان باید به بیش از ۴۰ هزار نفر برسند تا درمانگاه عمومی ایجاد شود و برای ایجاد درمانگاه تخصصی نیز تعداد بیمه‌شدگان باید به بیش از ۶۰ هزار نفر برسند.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته راه‌اندازی درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان بهار مورد توجه بوده است، افزود: از بهمن ماه سال گذشته عملیات ساختمانی این درمانگاه آغاز اما با توجه به بیماری کرونا تعطیل شد که اردیبهشت ماه امسال دوباره از سرگرفته شده و قرار است طی ۱۸ ماه احداث شود.

وی خاطرنشان کرد: از لحاظ تعداد تخت بستری نیز نسبت به بیمه‌شدگان استان، در حد چهارم یا پنجم کشوری هستیم.

دکتر صفری از بازسازی بخش جراحی زنان بیمارستان غرضی ملایر خبر داد و گفت: ۹۹ درصد کار انجام شده و تقریبا آماده بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه کار اجرایی بازسازی بخش لنژری بیمارستان غرضی ملایر امسال آغاز می‌شود، گفت: در بیمارستان آتیه همدان بازسازی بخش آشپزخانه و سلف سرویس انجام خواهد شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با بیان اینکه تقریبا کار بازسازی بخش اطفال بیمارستان آتیه انجام شده است، خاطرنشان کرد: بازسازی آزمایشگاه غرضی ملایر نیز امسال انجام خواهد شد.

وی با تاکید به اینکه بازسازی اتاق عمل بیمارستان آتیه نیز امسال در دستور کار است، گفت: با ابلاغ اعتبارات اقدامات به مرور انجام خواهد شد.

دکتر صفری با بیان اینکه سال گذشته ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات پزشکی هزینه شد و از این لحاظ در استان مشکل خاصی وجود ندارد، افزود: اکثر دستگاه‌های رادیولوژی دیجیتال شده‌اند، چندین سال است دستگاه "سی تی اسکن" و "ام آر آی" فعال بوده، آمبولانس‌ها به روز و تمام تخت‌های بستری استاندارد هستند.

وی گفت: سال گذشته بازسازی بخش لنژری بیمارستان آتیه نیز انجام شد و در حال حاضر پایلوت کشوری شناخته شده که سایر استانها از این طرح الگوبرداری می‌کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان افزود: در سطح سازمان تامین اجتماعی بیش از ۷۰ بیمارستان وجود دارد که ۱۷ بیمارستان دارای ام آر آی هستند و همدان جزو آنهاست اما برخی استانها با وجود اینکه تعداد بیمه‌شدگان بالایی دارند، فاقد این نوع تجهیزات هستند و سعی ما فراهم کردن بهترین امکانات برای بیمه‌شدگان بوده است.

وی به وجود دستگاه سی تی اسکن در هر دو بیمارستان تامین اجتماعی استان اشاره کرد و افزود: دستگاه "ام آر آی" و "سی تی اسکن" استان جزو استانداردترین تجهیزات در کشور هستند.

دکتر صفری با بیان اینکه در حال حاضر در بیمارستان غرضی ملایر 5 آمبولانس جدید وجود دارد تا در مواقع بحرانی مورد استفاده قرار گیرد، تاکید کرد: شاید در حال حاضر نیاز به این تعداد آمبولانس نباشد اما مواقع بحرانی پیش‌بینی شده است تا بتوانیم خدمات را به موقع و بهتر ارائه دهیم.

 


ارسال نظر

captcha