بیمارستان آتیه همدان زیر چتر نظارتی کرونا

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان از تشدید اقدامات بهداشتی، گندزدایی محیط بیمارستان آتیه، افزایش آموزش و نظارت شدید بر جداسازی بیماران دارای علائم مشکوک از سایر بیماران و مراجعان با هدف پیشگیری از انتقال بیماری کرونا خبر داد.

تامین 24 / دکتر علیرضا صفری در خصوص نحوه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در محیط بیمارستان آتیه همدان اظهار داشت: همکاری و نظارت در بررسی علائم بیماری کرونا در ورودی بیمارستان و تفکیک بیماران حاد تنفسی از سایر بیماران به صورت دقیق و مستمر انجام می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،مدیر درمان تامین اجتماعی همدان اضافه کرد: نظارت بر رعایت اصول کنترل عفونت در بخش کرونا توسط کارکنان درمانی کلینیکی و پاراکلینیکی و مراجعان صورت می گیرد.

دکتر صفری ادامه داد: همچنین آموزش مداوم و چهره به چهره همه کارکنان پزشکی، پرستاری، خدماتی و واحدهای پاراکلینیکی در خصوص علائم، نحوه شناسایی، درمان و شیوه پیشگیری از شیوع کرونا در بیمارستان آتیه در حال انجام است.

وی بیان کرد: نصب پوسترهای آموزشی و نیز اطلاع رسانی از طریق سیستم صوتی بیمارستان به صورت مکرر صورت می گیرد و اعلام پیام های بهداشتی با محتوای آموزش پیشگیری و کنترل کرونا در حال اجراست.

دکتر صفری خاطرنشان کرد: همچنین ضد عفونی مکرر و اصولی کلیه محیط بیمارستان و تجهیزات با محلول های استاندارد و کارا انجام می شود.

وی تاکید کرد: تمامی بخشنامه های ارسالی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور کامل انجام و آمار و اطلاعات خواسته شده ارسال و از بیماران بستری و سرپایی مشکوک با هماهمگی مرکز بهداشت تست کرونا گرفته می شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان بیان کرد: پس از انجام تست و  اطلاع جواب آزمایش از سوی مرکز بهداشت، پیگیری های لازم انجام می‌شود و بیمارستان با بیماران بستری شده در بخش کرونا پس از ترخیص تماس و پیگیری ها و آموزش های لازم را انجام می‌دهد.

وی گفت: همچنین آمار و اطلاعات بیماران ترخیص شده مشکوک به کرونا نیز روزانه به مرکز بهداشت و معاونت درمان دانشگاه ارسال می شود.


ارسال نظر

captcha