آی تی نقش تعیین‌کننده‌ای در شفاف‌سازی امور دارد

با گسترش فناوری اطلاعات و خدمات جدید در سازمان تامین اجتماعی علاوه بر افزایش شفاف‌سازی امور و جلوگیری از اتلاف منابع مالی و انرژی؛ ترددهای غیرضروری کاسته و بالا رفتن میزان رضایت بیمه‌شدگان را در پی خواهد داشت.

تامین 24 / حسین امیری‌گنجه، سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در نشست آموزشی فاز یک سیستم بازرسی دفاتر قانونی فناوری اطلاعات غرب تهران بزرگ سخن می‌گفت، با تایید مطلب بالا افزود: فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از شاخص‌های موثر و مهم در ارائه خدمات بیمه‌ای درمانی در سازمان تامین اجتماعی است و با توجه به اینکه تقریبا نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد، مکانیزه کردن تمامی امور و خدمات، مهمترین رویکرد سازمان است.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ توجه به حوزه آی تی را یکی از ضرورت‌های اجتناب‌ناپذیر در روند ارائه خدمات بیمه‌ای درمانی دانست و افزود: فناوری اطلاعات و ارتباطات باعث بهینه شدن ارتباط و تعامل با بیمه‌شدگان، تسهیل صرفه‌جویی در هزینه‌ها، بالا رفتن کارایی تکنیک‌های مدیریتی و افزایش رشد و عملکرد سازمان می‌گردد که انصافا در زمان مرحوم دکتر نوربخش توجه به این حوزه در قالب نهضت آی تی رویکرد بسیار مهم و قابل ستایشی گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ؛ امیری‌گنجه فاصله گرفتن از برنامه‌های در دست اجرا، سرعت گسترش تولید سخت‌افزار، نرم‌افزار و دستگاه‌های الکترونیکی در دنیا، نبود تفکر صنعت آی تی در توزیع اطلاعات و کیفیت ارائه خدمات در برخی از راهبردهای سازمانی، عدم عزم سرمایه‌گذاری کلان آموزشی برای کارکنان و مخاطبان جهت افزایش بهره‌وری و شناسایی نقاط قوت و ضعف، توجه به کاهش اختلالات شبکه و بالا بردن ضریب امنیت شبکه را از مهمترین چالش‌های این حوزه دانست.
وی تقویت، همگرایی و بهره‌برداری از ظرفیت دانش و تجربه کارشناسان فناوری اطلاعات در سطح اداره کل غرب تهران بزرگ را بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: طی سالیان متمادی شاهد هستیم که بسیاری از پایلوت طرح‌های سازمانی و حتی ملی در این اداره کل انجام می‌گردد که نشان از درایت تخصصی و دانش‌مداری نیروهای مجرب این حوزه می‌باشد و این مهم مایه مباهات است. بنا داریم از ظرفیت فکری و توانمندی این عزیزان در مراتب بالاتر نیز بهره بگیریم.
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ تشکیل کارگروه اتاق فکر آی تی را یکی از نیازهای مهم در جهت ماهیت فرابخشی بودن فناوری اطلاعات دانست و تصریح نمود: تشکیل اتاق فکر فناوری اطلاعات اداره کل غرب تهران بزرگ فرصت مغتنمی است تا از سوی شما عزیزان مسائل، چالش‌ها و پیشنهادهایی در راستای اهدافی چون مدیریت منابع، مصارف، تاب‌آوری و کرامت انسانی را پیگیری می‌نمایم.
شایان ذکر است در پایان این نشست روسا و کارشناسان فناوری اطلاعات اداره کل غرب تهران بزرگ و شعب تابعه بی‌واسطه مسائل و مشکلات خود را با سرپرست اداره کل غرب تهران بزرگ مطرح کردند.

ارسال نظر

captcha