تحلیلگر بازار سرمایه؛

عرضه شستا باعث معنادار شدن بازار سرمایه می‌شود

نوید قدوسی گفت: عرضه اولیه شرکت‌های بزرگی مانند شستا موجب معنادار شدن بازار سرمایه و افزایش سایز آن می شود. همچنین باعث می شود بازار سرمایه، ظرفیت بالاتری برای جذب نقدینگی ایجاد کند و جلوی افزایش بی رویه و غیر منطقی قیمت‌ها به دلیل کسری عرضه، گرفته می شود.

تامین 24 / نوید قدوسی، تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با ایلنا با اشاره به عرضه اولیه سهام شستا در بورس در روزهای آتی، گفت: این رویداد قطعا اتفاق خوبی است. با توجه به گرایشی که در بازار سرمایه دیده می شود و با توجه به حجم نقدینگی موجود، لازم بازار سرمایه، بزرگ شود و بزرگ شدن بازار سرمایه با عرضه اولیه شرکت‌های بزرگ مانند شستا ممکن است. با عرضه اولیه شرکتهای کوچک، بزرگ شدن بازار سرمایه صورت نمی‌گیرد.

قدوسی تاکید کرد: عرضه اولیه شرکت‌های بزرگی مانند شستا موجب معنادار شدن بازار سرمایه و افزایش سایز آن می شود. همچنین باعث می شود بازار سرمایه، ظرفیت بالاتری برای جذب نقدینگی ایجاد کند و جلوی افزایش بی رویه و غیر منطقی قیمتها به دلیل کسری عرضه، گرفته می شود. این موضوع برای حیات بلند مدت و منطقی بازار، قطعا اتفاق مثبتی است.

این تحلیگر بازار سرمایه ادامه داد: وقتی یک شرکت غیربورسی وارد بورس شود تبدیل به شرکت کاملا شفاف می شود. صورتهای مالی و سایر اطلاعات آن شرکت، به صورت منظم بر روی کدال انتشار پیدا می کند که موجب شفافیت بیشتر است و اساسا بورس، انگیزه برای شفافیت را افزایش می دهد.

قدوسی افزود: البته توصیه من این است که عرضه اولیه شستا با قیمت اولیه مناسب و جذاب انجام شود. این مسئله قطعا موجب اعتمادسازی شده و اعتماد عمومی به سهم را افزایش می دهد.

 


ارسال نظر

captcha