تحقق عملیاتی شعار سال برای جهش تولید در شرکت‌های تابعه شستا:

خیز عملیاتی برق خلیج فارس و طوس مشهد برای جهش تولید در تابستان۹۹

کوروش نفیعی، مدیرعامل هلدینگ انرژی شستا در گفت‌وگو با شستا رسانه با اشاره به برنامه ریزی عملیاتی صورت گرفته در حوزه تولید برق گفت: تابستان۹۹ تولید در شرکت برق خلیج فارس جهش اساسی خواهد داشت.

تامین 24 / مدیرعامل هلدینگ انرژی شستا، در خصوص فعالیت نیروگاه گازی خلیج فارس تصریح کرد: این نیروگاه با ۶ واحد ۱۶۵ مگاواتی درمجموع ۹۹۰ مگاوات برق تولیدی را به شبکه برق کشور تحویل می‌دهد و از هم اکنون برای پیک مصرف درحال آماده سازی است.

نفیعی اضافه کرد: هم اکنون پنج واحد آماده ودراختیار شبکه ملی برق ایران است و یک واحد نیز تعمیرات اساسی سال جدید را آغاز کرده است.

مدیرعامل هلدینگ انرژی شستا گفت: با برنامه ریزی‌ها و انجام به موقع بازدیدها و تعمیرات واحدها و تجهیزات، در شرایط کنونی نیروگاه ضمن تامین برق مورد نیاز منطقه حساس خلیج فارس، در پیک تابستان با حداکثر توان در مدار خواهد بود.

وی همچنین با بیان اینکه فرآیند تولید برق، فرآیندی بی وقفه و مستمراست افزود: تولید در پلنت‌های نیروگاهی، در ۸.۷۶۰ ساعت سال به‌صورت پایدار ادامه دارد.

نفیعی با بیان اینکه در تعطیلات نوروز در حال حاضر از ۴ واحد نیروگاه طوس مشهد، ۳ واحد با ظرفیت کامل در مدار بوده و ۱ واحد نیز بنا به درخواست مرکز دیسپاچینگ در حالت رزرو قرار دارد.

مدیرعامل هلدینگ انرژی شستا افزود: فعالیت پرسنل شرکت مدیریت تولید برق طوس(بهره بردار نیروگاه طوس) در روزهای ابتدایی سال جدید برای تولید برق پایدار و برق رسانی به دستگاه‌های مختلف به ویژه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور به صورت تمام وقت ادامه دارد.

 


ارسال نظر

captcha