توسعه عملکرد سازمان‌ها، نیازمند برنامه راهبردی سالانه

سومین جلسه کارگروه توسعه مدیریت اداره کل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی با حضور معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این استان برگزار شد.

 

تامین 24 / جعفر سمساری، هدف از تشکیل جلسات کارگروه توسعه مدیریت را شفافیت، تسهیل و روان‌سازی امور بیان کرد و اذعان داشت: شاخص‌های مورد نظر در جشنواره رجایی، نقشه راهی برای پیشبرد اهداف سازمان، همگام با توسعه دولت الکترونیک و تکریم مراجعه کننده‌ها است و اداره کل تامین اجتماعی این استان نیز ضمن پایش مدون این شاخص‌ها و برنامه‌ریزی لازم، در جهت نیل به اهداف پیش‌بینی شده اقدام می‌کند که توسعه خدمات غیرحضوری، استقرار میز خدمت، برون سپاری و تعمیق تعامل با شرکای اجتماعی از اهم این اقدامات است.

 

دکتر فتح‌زاده، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه، تدوین برنامه‌های سالانه به عنوان الگوی عملکرد در سازمان‌ها را مورد توجه قرار داد و اذعان داشت: باید سمت و سوی حرکت سازمان‌ها با تعیین محور فعالیت تبیین شود.

 

وی با تاکید بر بهره‌مندی از ظرفیت منابع انسانی در توسعه مدیریت و عملکرد، گفت: سازمان‌ها با ایجاد تغییرات کوچک و مستمر خواهند توانست تحولی بزرگ در عملکرد محقق کنند.

 

در این جلسه، ضمن ارائه گزارش 9 ماهه اول سال جاری اداره کل تامین اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی از سوی دبیران کمیته ساختار مدیریت، صیانت از حقوق شهروندی و دولت الکترونیک، کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با بیان نقاط ضعف و قوت عملکرد، پیشنهادات و نکته نظرات خویش را ارائه کردند.


ارسال نظر

captcha