در کارگروه بانوان و خانواده فرمانداری کهگیلویه مطرح شد؛

بیمه زنان خانه‌دار، ضامن امنیت اقتصادی و آینده امن

بیمه زنان‌خانه‌دار در کارگروه بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان کهگیلویه، تشریح و چگونگی بهره‌مندی زنان از پوشش بیمه تامین‌اجتماعی در این کارگروه بررسی شد.

 

تامین 24 / مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با تشریح شرایط و چگونگی بهره‌مندی از بیمه زنان خانه‌دار، گفت: با توجه به صراحت قانون اساسی مبنی بر برخورداری همه افراد جامعه از حمایت‌های تامین اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی این زمینه را برای آن بخش از بانوان که به دلیل ماهیت کار خود تحت پوشش هیچ یک از بیمه‌های اجتماعی نیستند، فراهم کرده است.

 

عباس نورمحمدی افزود: بر این اساس، دانشجویان، دختران مجرد و زنان خانه‌دار با حداقل 18 سال سن و حداکثر 50 سال می‌توانند به شعب تامین اجتماعی مراجعه کرده و با انتخاب یکی از نرخ‌های حق بیمه 12، 14 و 18 درصد و انعقاد قرارداد، از خدمات و حمایت‌های تامین اجتماعی برخوردار شوند.

 

وی افزود: نمایندگان امور بانوان در دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌ها و موسسات دولتی و غیردولتی می‌توانند به عنوان پل ارتباطی میان سازمان تامین اجتماعی و بانوان عمل کنند و موضوع بیمه زنان خانه‌دار به عنوان یکی از حقوق اجتماعی بانوان می‌تواند سرآغازی مناسب برای این همکاری باشد که انتظار داریم در این زمینه اطلاع رسانی لازم انجام شود.

 

مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه زنان نسبت به آینده، امنیت اقتصادی و معیشتی آنهاست که با برخورداری از پوشش بیمه‌ای، بخشی از این نگرانی از بین می‌رود.

 

صداقت افزود: برخورداری از حقوق بیمه‌ای می‌تواند زمینه‌ساز برقراری عدالت اجتماعی باشد و علاوه بر آن، نشاط و خودباوری بیشتری را برای بانوان به ارمغان آورد.

 

علی‌رضا اتابک، فرماندار شهرستان کهگیلویه نیز در این نشست اظهار داشت: اگر بانوان بخشی از درآمد خانواده را به بیمه اختصاص دهند، در واقع تکیه گاه مطمئن‌تری را از لحاظ اقتصادی برای خود ایجاد می‌کنند و البته موفقیت این طرح، بستگی به میزان آگاه سازی و اطلاع رسانی برای جلب مشارکت آنان دارد و بانوان شاغل که از مزایای بیمه به خوبی آگاهی دارند، می‌توانند به تحقق این هدف کمک کنند.


ارسال نظر

captcha