در دومین سمینار آموزشی مدیریت ایمنی فرایند مطرح شد:

الزام شرکتهای تاپیکو به دریافت استانداردهای ایمنی

مدیرعامل تاپیکو از الزام شرکتهای تابعه‌ی این هلدینگ به ایجاد زیر ساخت های لازم برای پیاده سازی مدیریت ایمنی فرآیند و همچنین پیش‌بینی بودجه‌ی مناسب در حوزه HSE خبر داد.

 

تامین 24 / محمود مخدومی در دومین سمینار آموزشی مدیریت ایمنی فرایند (PSM) که با حضور کارشناسان و مدیران HSE و مسئولین فنی شرکتهای زیرمجموعه‌ی هلدینگ در سالن کنفرانس شرکت نفت پاسارگاد برگزار شد گفت: اگرچه اکثر شرکتهای زیرمجموعه‌ی تاپیکو با توجه به ضرورت تأمین نقدینگی مورد نیاز سازمان تأمین اجتماعی، حتی تا 100 درصد سود سالانه قابل تقسیم خود را توزیع می‌کنند، اما اهمیت حوزه ایمنی و بازرسی‌های دوره‌ای فنی اقتضا می‌کند که در بودجه سال آینده، همه‌ی شرکتهای زیرمجموعه‌ی تاپیکو، بودجه مناسبی را برای حوزه HSE و بازرسی فنی پیش‌بینی نمایند.

وی با بیان اینکه پیاده سازی PSM در شرکتها اگر به درستی انجام شود می‌تواند از حوادث غیرمترقبه جلوگیری نماید، افزود: کلیه‌ی شرکتهای تابعه‌ی تاپیکو همچنین موظف‌اند مقدمات پیاده سازی این ساختار را برای سال آینده در دستور کار خود قرار دهند.

او همچنین به ضرورت انجام مانورهای دوره‌ای ایمنی در شرکتها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر برای شرکتهای پتروشیمی مانورهای دوره‌ای دارد؛ اما ضروری است سایر شرکتهای زیرمجموعه‌ی تاپیکو در سایر صنایع نیز، انجام این مانورها را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش تامین24 از روابط عمومی تاپیکو، مدیرعامل این هلدینگ گفت: در سال گذشته با تلاش مدیریت HSE تاپیکو، برای اولین بار اقدامی زیربنایی و موثر در خصوص ترجمه فارسی شرایط عمومی پیمان در بیمه‌های تمام خطر انجام شد که با همکاری بیمه تأمین آینده، بصورت ضمیمه در پیوست قراردادهای آتی پیمان قرار خواهد گرفت و در همین راستا برای اولین بار گزارشات ارزیابی ریسک شرکت های قرارداد جامع انرژی توسط شرکتهای ذی صلاح بیمه ایران تهیه گردید.

مدیرعامل تاپیکو گفت: خوشبختانه در زیرمجموعه شستا، توان بسیار خوبی در حوزه فنی و بازرسی وجود دارد. وجود شرکتهایی همچون تکین کو، IGI، فیرمکو، نگهداشت کاران و... ظرفیت بسیار خوبی است تا خدمات فنی مورد نیاز شرکتهای گروه را تأمین نماید.

وی از نمایندگان ایمنی شرکتهای تابعه خواست تا از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده نمایند و در عین حال تأکید کرد که فرایند قیمت گذاری شرکتهای فنی و مهندسی تابعه شستا نیز باید کاملاً رقابتی باشد.

مخدومی با بیان اینکه شرکتهای پتروشیمی در حوزه‌ی HSE تا حدودی خوب عمل می‌کنند، گفت:در سال 99 باید تأکید ویژه‌ای روی HSE در سایر صنایع مانند حوزه سلولزی، صنعت لاستیک و پرسی ایران گاز نیز انجام پذیرد.

مدیرعامل تاپیکو در پایان اظهار امیدواری کرد که فرهنگ ایمنی به عنوان یکی از المان های اساسی PSM در کلیه‌ی شرکتهای تابعه، جاری و ساری شود


ارسال نظر

captcha