اجرای بخشنامه‌‌های تامین اجتماعی با نظر شرکای اجتماعی

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: تمامی بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صادره در این سازمان با دریافت نظرات شرکای اجتماعی تنظیم و به مرحله اجرا در می‌آید.

 

تامین 24 / عادل دهدشتی در جمع اعضای هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران که به منظور بحث و بررسی در خصوص مهم‌ترین مسائل و مشکلات بین سازمان و حوزه کارفرمایی برگزار شد، گفت: تسری مفاهیم تامین اجتماعی در میان عموم مردم، ارتباط نظام‌مند با شرکای اجتماعی و نهادهای حاکمیتی و افزایش رضایتمندی مخاطبان، سه راهبرد اصلی حوزه فرهنگی و اجتماعی است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی بر گسترش تعاملات میان سازمان و تشکل‌های عمده کارفرمایی تاکید کرد و گفت: به طور قطع نفس برگزاری جلسات تعاملی، در قالب دبیرخانه شورای شرکای اجتماعی، اتاق فکر و شورای تنقیح و تلخیص قوانین و مقررات و غیره می‌تواند علاوه بر امکان مرور چالش‌ها و مشکلات دوسویه زمینه‌های لازم را جهت تبیین راه‌کارهای مناسب اجرایی جهت حل مشکلات فراهم سازد و باید این مراودات ادامه یابد.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: وضعیت تامین اجتماعی در حال حاضر با احتساب 42 میلیون نفر جامعه تحت پوشش و با توجه به تنوع خدمات از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

وی با بیان اینکه با مدیریت صورت گرفته فاصله بین منابع و مصارف کاهش می‌یابد، گفت: بر اساس آخرین آمار موجود میزان مصارف و هزینه‌های سازمان در ماه‌های پایانی سال 9600 میلیارد تومان بوده است و میزان وصولی و درآمدها و بررسی آمار نشان می‌دهد سازمان در وضعیت متعادلی است.

وی افزود: اولویت دیگر ما در مورد متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران است که 65درصد آنان حداقل بگیر هستند. این موضوع در دستور کار سازمان است.

 

دهدشتی در ادامه به استراتژی اصلی معاونت فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: ماموریت این معاونت ایجاد بستر مناسب جهت برقراری، ارتباط دوسویه سازمان و شرکای اجتماعی است که در قالب اتاق فکر و نشست‌های متعدد کارشناسی می‌توان دغدغه‌های اصلی تامین اجتماعی و ذی‌نفعان آن را شناسایی و با مشارکت یکدیگر مشکلات موجود را حل کرد.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در ادامه افزود: تشکیل شورای تنقیح و تلخیص قوانین، مقررات، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها با حضور نمایندگان شرکای اجتماعی سازمان برای انجام اصلاحات پارامتریک در قانون یکی از اقدامات مهم سازمان در سال‌های اخیر است؛ بازنگری در قانون بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور یا ماده 47 که به موضوع بازرسی از دفاتر قانونی مربوط می‌شود از جمله مهمترین مواردی است که در شورای یاد شده، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

 

عطاردیان:شورای عالی تامین اجتماعی را تشکیل دهید

مهندس محمد عطاردیان، رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر اهمیت تعاملات مستمر بین سازمان و کارفرمایان گفت: احیای شورای عالی تامین اجتماعی و حضور حداکثری نمایندگان تشکل‌های کارفرمایی و کارگری در این شورا الزامی است.

 

وی افزود: از معاونت فرهنگی و اجتماعی تقاضا داریم برای حل مشکلات موجود در حوزه کارفرمایی، حمایت‌های لازم را داشته باشند. زیرا که کارفرمایان برای توسعه پایدار کشور تلاش می‌کنند و قصد خدمت به این مرز و بوم را دارند.

 

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ضمن تقدیر از اقدامات معاونت فرهنگی در جهت حمایت از گروه‌های کارفرمایی خاطرنشان کرد: تشکل‌های کارفرمایی به‌ویژه کانون عالی مشکلات زیادی در حوزه سازمان تامین اجتماعی دارند اما اولین و مهمترین خواسته ما تشکیل مجدد شورای عالی تامین اجتماعی است.

 

عطاردیان افزود: چنانچه این شورا مجدد فعال شود، به نفع سازمان تامین اجتماعی و ضامن حفظ استقلال آن است.


 


ارسال نظر

captcha