بستری سالانه ۳۰ هزار نفر در کشور به‌دلیل سوختگی/ کمبود ۱۰۰۰ تخت سوختگی در کشور

دکتر سیامک فرخ فرقانی فوق تخصص جراحی پلاستیک و معاون مرکز تحقیقات سوختگی ایران اظهار کرد: سالانه 30 هزار نفر در کشور به دلیل سوختگی در بیمارستان بستری می‌شوند که بیشترین ارجاع بیماران از سراسر کشور به بیمارستان‌های تهران است.

تامین 24 /وی با اشاره به کمبود 1000 تخت سوختگی در کشور متذکر شد: متاسفانه دانشگاه‌های علوم پزشکی تمایل چندانی جهت فعالیت در حوزه سوختگی و راه اندازی بیمارستان اختصاصی در این زمینه ندارند زیرا سوختگی بیماری گران محسوب می‌شود و اداره آن هزینه‌بر است بنابراین تنها در تهران از بین سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران، تنها دانشگاه علوم پزشکی ایران در این حوزه ورود یافته است و اقدام به راه‌اندازی بیمارستان به نام مطهری و یافت‌آباد کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ دبیر اجرایی نهمین کنگره کشوری سوختگی درباره آمار افرادی که سالانه دچار سوختگی می‌شوند، تصریح کرد: تعداد دقیق بیماران در این زمینه مشخص نیست ولی اخیراً دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال راه‌اندازی ثبت دقیق بیماران در این حوزه است.

وی درباره کنگره کشوری سوختگی تصریح کرد: این کنگره اول و دوم اسفند ماه سال جاری با حضور اساتید و صاحب‌نظران برجسته در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد و جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه درمان سوختگی مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

فرقانی با اشاره به اینکه شعار کنگره امسال "سوختگی الکتریکی و چالش‌های پیش رو" است،‌ خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برگزاری این کنگره در ماه پایانی سال، نزدیک بودن به چهارشنبه سوری است تا کنگره جنبه پیشگیرانه و تبلیغاتی نیز داشته باشد؛ همچنین جدیدترین مباحث علمی در مورد پیوند پوست و مشکلات روحی و روانی ناشی از سوختگی در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.


ارسال نظر

captcha