برخورداری 30 هزار مستمری‌بگیر در رامشیر از خدمات تامین اجتماعی

نشست آموزشی ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی رامشیر با حضور کارشناسان واحدهای بیمه‌ای و درمانی، مسئولان و مقام‌های محلی و جمع کثیری از بازنشستگان و مستمری بگیران برگزار شد.

تامین 24 / در این نشست عبدالرحمن حمید، رئیس شعبه تأمین اجتماعی رامشیر با اشاره به اینکه نباید تصور کنیم که سالمندی نقطه بن‌بست روابط اجتماعی و مرحله خروج کامل از عرصه کار و تلاش است، گفت: سالمندانی که در جامعه نقش مفیدتری ایفا می‌کنند و توانایی‌های خود را ابراز می‌دارند طبیعتاً از محبوبیت و امید به زندگی بیشتری برخوردارند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، حمید افزود: سالمندان را افرادی مفید تلقی کنیم و مسئولیت‌هایی متناسب با توانایی را به آنها محول کنیم و به شان و مرتبه آنان بیش از پیش احترام بگذاریم.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین غضبان معرف، امام جمعه شهرستان رامشیر وجود و تجربه سالمندان را منشاء برکت برشمرد و تصریح کرد: احترام به سالمندان باید تبدیل به فرهنگ شود و به این قشر عزیز و گرانقدر جامعه که عمر خود را صرف آبادانی و پیشرفت کشور کردند توجه بیشتری شود.

در ادامه سید مجید حسینی، فرماندار رامشیر به آمار 30 هزار نفری جمعیت تحت پوشش تأمین اجتماعی این شهرستان اشاره کرد و گفت: مستمری بگیران و بیمه شدگان نیازمند خدمات درمانی هستند و این موضوع امری بدیهی است.

همچنین دکتر محمد آرزومند، رئیس بیمارستان تامین اجتماعی امیرالمومنین(ع) اهواز و مدرس این دوره آموزشی، در تشریح حفظ ایمنی سالمندان در منزل گفت: افراد سالمندی که به‌طور مستقل و بدون هیچ‌گونه مساعدت از طرف دیگران زندگی می‌کنند باید از لحاظ ارتقای ایمنی مورد توجه باشند؛ چرا که در صورت سقوط در معرض آسیب‌های جدی و ناتوانی‌های بلندمدت قرار می‌گیرند.

آرزومند همچنین سقوط در منزل را از شایع‌ترین حوادثی برشمرد که به آسانی قابل پیش‌گیری نیست و با جدیت باید از حوادث مرتبط با سالمندان پیشگیری کرد.

در حاشیه این نشست، کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی اداره کل تامین اجتماعی استان خوزستان مشاوره‌های بیمه‌ای ارائه و همچنین تیم درمانی مستقر در محل برگزاری نشست نیز معاینات مربوط به تست قندخون و فشارخود را انجام دادند.


ارسال نظر

captcha