سالمندان نیازمند آموزش خودمراقبتی هستند

بیش از 55 درصد از بازنشستگان و مستمری‌بگیران در معرض آسیب‌های جسمی و روانی دوران سالمندی قرار دارند که با گسترش کارگاه‌های آموزشی ارتقای سطح سواد آنها می‌توان شادابی و نشاط را در زندگی این عزیزان تقویت کرد.

تامین 24 / ناهید حیدری، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در جریان کارگاه آموزش خودمراقبتی بهداشت و سلامت کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در سطح استان تهران سخن می‌گفت، هدف از برگزاری کارگاه آموزشی را ارتقای سطح سلامت این قشر زحمتکش  دانست و افزود: سالمندی پدیده‌ای است که به وسیله تغییرات بیولوژیکی در سلول‌های افراد بالای 60 سال ایجاد می‌شود و در طول زمان بر سلول‌های بدن اثر منفی می‌گذارد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی تاکید کرد: نبود دانش خودمراقبتی بسیاری از بازنشستگان را دچار پیری زودرس می‌کند و در معرض بیمارهای دوران سالمندی قرار می‌دهد.

 

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به جامعه سالمندی در ایران اسلامی گفت: بیش از 6 میلیون نفر سالمند، جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد که بیش از 3 میلیون و 300 هزار نفر تحت پوشش حمایت‌های تامین اجتماعی قرار دارند.

 

وی افزایش دانش، آگاهی و توانمندسازی این قشر عظیم را کاری خداپسندانه و بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: با افزایش دانش و آگاهی بازنشستگان و مستمری‌بگیران علاوه بر گسترش فرهنگ خودمراقبتی بهداشت و سلامت فردی، این عزیزان از بسیاری از بیماری‌ها و دغدغه‌های روانی در امان خواهند بود و هزینه‌های درمانی نیز کاهش می‌یابد.

 

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ بازنشستگان را خردمندان هر قوم و مایه برکت خانواده‌ها برشمرد و افزود: باید نگرانی‌های این قشر خاموش جامعه مورد توجه همگان قرار گیرد و به دغدغه‌های اجتماعی این عزیزان توجه شود.

 

شایان ذکر است کارگاه ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری‌بگیران با حضور بیش از 450 نفر در سالن اجتماعات نگین‌غرب و به همت ادارات کل تامین اجتماعی غرب تهران و درمان استان تهران و کانون بازنشستگان کارگری و مستمری‌بگیران تهران برگزار شد.


ارسال نظر

captcha