در کردستان برگزار شد:

همایش ارتقای سواد سلامت بازنشستگان

در راستای افزایش و ارتقای سلامت و نشاط بازنشستگان و سالمندان، همایش آموزشی ارتقای سطح سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان کردستان در مریوان برگزار شد.

تامین 24 / سامان خسروی، سرپرست درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی مریوان در این مراسم، طرح و بیان مسایل و مشکلات حوزه سلامت و درمان بازنشستگان و سالمندان و راه‌های پیش‌گیری از آنها را از مباحث این همایش آموزشی اعلام کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی در کنار برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی از جمله طرح نسیم سلامت، برگزاری المپیادهای فرهنگی - ورزشی و غیره تلاش می‌کند با اجرای چنین دوره‌هایی دغدغه‌های جسمی و روانی بازنشستگان و سالمندان را کاهش دهد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی خود مراقبتی در زمینه سلامت و گسترش روحیه نشاط و سلامت در خانواده‌ها را به منظور افزایش امید به زندگی مهم‌ترین هدف این همایش آموزشی بیان و تصریح کرد: هدف سازمان تامین اجتماعی از برگزاری این دوره‌ها آشنایی بازنشستگان و سالمندان با بیماری‌های رایج در دوران پیری و خطرات آن است تا با آموزش خودمراقبتی و تغذیه سالم از مخاطرات زندگی آنان کاسته شود.

 

سرپرست درمانگاه تامین اجتماعی مریوان همچنین یکی از راه‌های جلوگیری از کاهش مشکلات جسمی و معیشتی دوران پیری سالمندان را بالا بردن سطح دانش و اطلاعات بازنشستگان دانست.


ارسال نظر

captcha