دکتر مصطفی سالاری خبر داد:

پرداخت مطالبات وزارت بهداشت سرعت می‌گیرد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: حاضریم بدهی به وزارت بهداشت را با دولت تهاتر کنیم.

تامین 24 / دکتر مصطفی سالاری روز جمعه در پانل صنفی و تخصصی با موضوع اقتصاد سلامت در بیست و هفتمین مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران که در سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: در چند ماه اخیر معادل ۸ ماه از بدهی‌های خود را پرداخت کرده‌ایم و البته بدهی معوق وجود دارد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی ادامه داد: حوزه درمان برای سازمان تامین اجتماعی به طور مستقیم و غیرمستقیم 2250 میلیارد تومان هزینه دارد. در تلاش هستیم مطالبات وزارت بهداشت مربوط به نیمه دوم ۹۷ را تسویه کنیم. ۱۶ هزار میلیارد تومان به مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی بدهکار بودیم و در ماه‌های اخیر غیر از این‌که اجازه ندادیم بدهی اضافه شود، مجموع بدهی را به کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان رساندیم.

 

سالاری بیان کرد: بین ۲۵ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان نیز از کارفرمایان بخش خصوصی و عمومی طلب داریم، اما به لحاظ وضع جامعه نمی‌توانیم به واحدهای تولیدی فشار بیاوریم و نتوانستیم این مطالبات را وصول کنیم. در نتیجه ۲۵ هزار میلیارد تومان را نگرفتیم که نمی‌توانیم ۱۰ هزار میلیارد تومان را پرداخت کنیم.

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: ساختار پرونده الکترونیک سلامت می‌تواند بخشی از مشکلات را حل کند و جلوی تعارض‌ها را بگیرد. تدوین راهنماهای بالینی نیز می‌تواند بخشی از مشکلات را حل کند. هرچقدر از تولید ناخالص ملی به سلامت اختصاص پیدا کند، باید ببینیم میزان بهره وری و اثربخشی چقدر است و چقدر هدررفت دارد.


ارسال نظر

captcha