دکتر مصطفی سالاری:

تعادل منابع و مصارف سازمان تأمین اجتماعی به زودی برقرار می‌شود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه در ماه‌های اخیر برای افزایش منابع نقدی و دریافت سود از حوزه سرمایه گذاری در شستا اقدامات خوب و اثرگذاری صورت گرفته است، اظهار داشت: با مجموع اقدمات انجام شده در آینده نزدیک هزینه و درآمد سازمان همخوانی پیدا می کند و تعادل مالی سازمان برقرار می‌شود.

تامین 24 / دکتر مصطفی سالاری شامگاه چهارشنبه در دیدار با نمایندگان تشکل‌های کارگری و کانون‌های بازنشستگی استان زنجان با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی بین 25 تا 30 هزار میلیارد تومان مطالبه معوق از اشخاص حقیقی و حقوقی دارد، اظهار داشت: در شرایط جاری اگر در این خصوص سختگیرانه رفتار کنیم به تولید لطمه می‌خورد بنابراین به مصلحت کلی جامعه نیست.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی با بیان اینکه برای پرداخت بدهی‌های معوق به مراکز درمانی طرف قرارداد نیز چاره‌اندیشی‌هایی شده است، گفت: خوش بین هستیم که بخشی از بدهی دولت به تامین اجتماعی وصول شود.

 

سالاری با بیان اینکه جامعه کارگری و بازنشستگان مطالبات جدی دارند و ما نیز پی‌گیر حل مسائل هستیم، اظهار داشت: یکی از این موارد، اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان است که ما در لایحه آن را به طور جدی پیگیر شدیم ولی فعلا در لایحه نیست و امیدواریم با همکاری تشکل‌ها این موضوع در مجلس مدنظر قرار داده شود.

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت سهام دار شدن این سازمان تاکید کرد و گفت: دارایی جامعه کارگری نه با بنگاه داری که با سهام داری سازمان، بهتر حفظ می‌شود.

 

وی تصریح کرد: بنگاه داری برای سازمان تامین اجتماعی مساله و مطالبه درست می‌کند و ما این رویه را اصلا قبول نداریم و آن را هم به نفع جامعه کارگری نمی‌دانیم؛ عقل حکم می‌کند به سمت سهام داری برویم.

 

سالاری با بیان اینکه رییس جمهوری مدافع جدی حقوق کارگران است، گفت: هیچ کس در دولت چنین خواسته‌ای ندارد که یک ریال از سرمایه‌های کارگران به جای دیگری برود.


ارسال نظر

captcha