بازنشستگی 400هزار نفر در حوزه سخت و زیان آور

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان سازمان تامین‌اجتماعی گفت:حدود 400هزار نفر در سطح کشور تا امروز از قانون سخت و زیان آور استفاده کرده اند.

احسان احمدی 

تامین 24 سید مجتبی موسوی صبح امروز در نشست هم اندیشی کمیته سخت و زیان آور با اشاره به اینکه یکی از چالش‌های اصلی تامین‌اجتماعی بحث پایداری مالی صندوق است، تصریح کرد :در موضوع برنامه ششم توسعه، مشکلات صندوق های بیمه ای از مسائل بسیار مورد توجه است و قانون سخت و زیان در این بین از اساسی ترین مواردمورد توجه است.

دولت و مجلس حامی تامین‌اجتماعی باشند
به گزارش « تامین 24 » ، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان سازمان تامین‌اجتماعی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر کارگری در حوزه کارهای سخت و زیان آور وجود دارد حق قانونی اوست که از این قانون استفاده کند و البته این موضوع در واقع بار مالی بسیار سنگینی را به سازمان وارد می کند .بنابراین دولت ها و مجلس باید به این نتیجه برسند که با شرایط فعلی، سازمان تامین‌اجتماعی را مورد حمایت قرار دهند.
 
وی افزود: یکی از اهداف برگزاری جلسات مختلف کمیته های سخت و زیان آور در واقع جلوگیری از وارد شدن بار مالی به تامین اجتماعی است و این مهم البته با رعایت حقوق کارگران امکان‌پذیر خواهد بود. 
 
کارگاه هم اندیشی اعضای کمیته های بدوی و تجدید نظر مشاغل سخت و زیان آور صبح امروز با حضور مدیران حوزه وزارت کار، حوزه بیمه ای سازمان تامین‌اجتماعی، کمیته های سخت و زیان آور، تامین اجتماعی استان تهران، ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌های تهران، البرز و قم و نمایندگان کارگری و کارفرمایی در هتل پارسیان انقلاب تهران برگزاری شد. 

ارسال نظر

captcha