بیمارستان آتیه همدان، ممتاز در زمینه هتلینگ و ارائه خدمات درمانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه ضریب اشغال تخت در بخش دولتی استان همدان ۷۶ درصد است و اتفاق بسیار خوبی به شمار می رود، گفت: میانگین ضریب اشغال تخت بیمارستان‌های وابسته به تامین اجتماعی در استان همدان از بخش دولتی و دانشگاهی بیشتر است.

تامین 24 / رشید حیدری‌ مقدم در بازدید از بیمارستان آتیه همدان با اشاره به اقدامات این بیمارستان اظهار کرد: بیمارستان آتیه یکی از بیمارستان‌های خوب استان از لحاظ هتلینگ و ارائه خدمات به شمار می‌آید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با بیان اینکه این بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی با ضریب اشغال ۸۲ درصد است، گفت: ضریب اشغال تخت در بخش دولتی در استان ۷۶ درصد است و اتفاق بسیار خوبی بوده که میانگین ضریب اشغال تخت بیمارستان‌های وابسته به تامین اجتماعی استان از بخش دولتی و دانشگاهی بیشتر است.

وی ادامه داد: سالانه حدود ۵۰۰ هزار نفر در بخش سرپایی و بستری بیمارستان آتیه ویزیت می‌شوند که مفهوم آن این است که ۲۵ درصد جمعیت استان را رایگان ویزیت می‌کنیم و این خدمت بسیار بزرگی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه در حوزه ارتقای هتلینگ، صرفه‌جویی منابع انرژی، کنترل عفونت‌های بیمارستانی در بیمارستان تامین اجتماعی همدان اقدامات ویژه‌ای انجام شده است، افزود: در ورود تجهیزات بیمارستانی نظیر «سی تی اسکن» و «ام آر آی» کارهای خوبی در این بیمارستان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش زنان اتفاق خوبی شاهد بوده ایم و میانگین سزارین این بیمارستان از متوسط کشوری پنج درصد پایین تر است، خاطرنشان کرد: این یک اتفاق قابل توجه در راستای ترویج زایمان طبیعی است.

حیدری‌مقدم عنوان کرد: طبق ارزیابی صورت گرفته در معاونت درمان تامین اجتماعی بیش از ۹۰ درصد بیماران بستری و عددی کمتر از این میزان، در حوزه سرپایی از خدمات ارائه شده در بیمارستان آتیه رضایتمندی داشتند.


ارسال نظر

captcha