تمدید اعتصاب سراسری در فرانسه علیه برنامه اصلاح نظام بازنشستگی

تمدید اعتصاب سراسری در فرانسه علیه برنامه اصلاح نظام بازنشستگی تا روز جمعه کاخ الیزه را مستاصل کرده است.

تامین 24 / شبکه خبر فرانسه اعلام کرد، اعتصاب‌کنندگانی که قرار بود روز دوشنبه به اعتصابات فراگیر خود پایان دهند آن را تا روز جمعه تمدید کردند.

 

به گزارش ایلنا، فرانسه به ویژه پاریس و مناطق شمالی این کشور از پنجشنبه گذشته به دلیل اعتصاب‌ها علیه برنامه اصلاح نظام بازنشستگی، اختلال و آشفتگی بی‌سابقه در شبکه حمل‌ونقل عمومی را تجربه می‌کند.

 

فقط ۳۰ درصد قطارها و ۲۰ درصد قطارهای تندرو در پاریس اقدام به جا‌به‌جایی مسافران خواهند کرد.

 

به گفته گزارشگر این شبکه، حمل‌ونقل عمومی در پاریس و «ایل دو فرانس» امروز نیز همانند روزهای گذشته پیش‌بینی می‌شود و تقریبا شمار دیگری در «ایل دو فرانس» به این اعتصاب‌ها خواهند پیوست.

 

شرکت راه‌آهن ملی فرانسه روز سه‌شنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: استفاده‌کنندگان از ناوگان این شرکت روز سه‌شنبه همچنان باید صبور باشند. ترافیک برای این روز به دنبال اعتصاب‌ها علیه برنامه جدید دولت برای نظام بازنشستگی بسیار آشفته خواهد بود.

 

شبکه خبر فرانسه افزود:‌ همه خطوط راه‌آهن مختل می‌شود و فقط ۲۰ درصد قطارهای تندرو در گردش خواهند بود. همچنین ۳۰ درصد قطارها به طور متوسط در گردش خواهند بود و خدمات توسط اتوبوس‌ها ارائه خواهد شد. بر اساس این گزارش، امروز ترافیک بین‌المللی نیز مختل می‌شود.


ارسال نظر

captcha