مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون خبر داد:

آموزش‌های کارآفرینی در باشگاه های کارآفرینان نوجوان محلی

رحیم سرهنگی، مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت کار در نخستین باشگاه کارآفرینان استان خوزستان ، برگزاری این دوره ها را محلی برای آموزش های کارآفرینی به سبک نوین دانست و هدف آن را تربیت نسل آینده کارآفرینان کشور عنوان کرد .

تامین 24 /  وی با تاکید بر اینکه ایران باید توان رقابت با کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را داشته باشد گفت : سعی بر این است این باشگاه ها با استفاده از به روزترین منابع درسی در حوزه آموزش های کارآفرینی دنیا و کارگاه های نوآوری برگزار شود.

وی اظهار امیدواری کرد که دوره های بعدی این باشگاه در شهرستان های استان مانند شوشتر، گتوند، اندیمشک، هفتگل و ...برگزار شود.

مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با بیان اینکه این باشگاه با همکاری گروهی ازپژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران طراحی شده است  افزود: این دوره به مدت یک سال و نیم ادامه دارد و نوجوانان هر دوهفته یکبار در برنامه های این باشگاه شرکت می کنند.

 سرهنگی تصریح کرد: مربیان فعال در این باشگاه داوطلبان آموزش دیده و علاقه مند به حوزه کارآفرینی هستند و با این آموزش ها  کسب و کارهای پایدار و نوآورانه دارای  توان رقابت با بازارهای بین المللی پایه ریزی می شود .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، شایان ذکراست در این باشگاه تعداد ۱۰۰دانش آموزبه تفکیک شامل ۵۰دانش آموز دختر  و  ۵۰دانش آموز پسر در دو رده سنی دوره اول و دوم دبیرستان شرکت کردند.

گفتنی است  این باشگاه  با همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان ، با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خوزستان، سازمان آموزش فنی و حرفه¬ای ، اداره کل آموزش و پرورش و کانون کارآفرینی این استان برگزارشد.


ارسال نظر

captcha