خط‌ تولید فیلتر همودیالیز هلال احمر بازگشایی شد

خط‌ تولید فیلتر همودیالیز امروز دوشنبه هفدهم آذر ۹۸ با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر و استاندار البرز در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر بازگشایی شد.

تامین 24 / خط‌ تولید فیلتر همودیالیز امروز دوشنبه هفدهم آذر ۹۸ با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر و استاندار البرز در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر بازگشایی شد.

به گزارش ایرنا،‌ برای بازگشایی این خط تولید مواد اولیه مورد نیاز فیلترهای همودیالیز از کشور آلمان وارد ایران شده است.
تا قبل از بازگشایی خط تولید صافی دیالیز، واردات صافی دیالیز در سال چهار میلیون عدد بود. اما با تولید این محصول در داخل، وابستگی ما در این زمینه به کشورهای تامین کننده قطع خواهد شد و این در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر است و جمعیت هلال احمر همچنان در تامین این کالای اساسی فعالیت مستمر خود را ادامه خواهد داد.


شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران (سها) که زیرمجموعه سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است، بزرگترین مجتمع صنعتی و مدرن تولید تجهیزات یک بار مصرف پزشکی در ایران است. 
هدف از تأسیس شرکت سها، قطع وابستگی کشور به ورود تجهیزات پزشکی یک بار مصرف به منظور جلوگیری از خروج ارز، انتقال دانش فنی تولید تجهیزات پزشکی و ایجاد اشتغال برای جوانان بوده است.
این شرکت از ابتدای تأسیس تاکنون، گام‌های بلندی را در توسعه کمی و کیفی خود برداشته و توانسته است اهداف تعیین شده خود را تحقق بخشد.


صافی های دیالیز شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران سال ها است که در ۲ نوع مختلف Low Flux و High Flux تولید می‌شود که در حدود ۹ ماه گذشته به علت نبود مواد اولیه و هالوفایبر، به دلیل تحریم های ظالمانه تولید فیلترهای همودیالیز متوقف شده بود و هم اکنون با تامین مجدد مواد اولیه از امروز این خط تولید آغاز به کار خواهد کرد.

 


ارسال نظر

captcha