پیش بینی بودجه 1399 نشان داد؛

افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان

محمدباقر نوبخت در جلسه ستاد بودجه گفت: پیش بینی‌ها برای بودجه سال ۹۹ افزایش ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد کارمندان و ۶ هزار میلیارد تومانی همسان سازی حقوق بازنشستگان است.

تامین 24 /  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: دو هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی کردن پرداخت‌های فرهنگیان و همچنین ادامه دادن پرداخت حمایت معیشتی به ۶۰ میلیون نفر در کشور است.

نوبخت در ادامه افزود: امروز رئیس جمهور لایحه بودجه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ را با ۱۹ جلد پیوست تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌کند. 

محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه ستاد بودجه افزود: بودجه سال ۹۹ براساس برنامه اصلاح ساختاری بودجه که از سال گذشته در چهار محور و ۹ بسته برنامه و طرح آماده و تهیه شده است.

 

تفاوت های بودجه ای سال آینده / کاهش وابستگی به نفت

نوبخت از ویژگی‌ها و تفاوت‌های بودجه سال ۹۹ خبر داد و گفت: این بودجه با توجه به سه سال تحریم ظالمانه دشمن بر علیه ملت ایران که در حال حاضر هم در حال انجام است تهیه و تنظیم شده و از نظر منابع بودجه‌ای، مصارف، سیاست‌ها و اهداف آن دقیقاً با توجه به متقضیات کشور است که در برابر تحریم‌های غیر منطقی و اقتصادی در حال مقاومت است‏.

وی در ادامه گفت: در منابع بودجه ۹۹ تلاش کردیم کمترین وابستگی را در طول تاریخ اقتصادی ایران به نفت داشته باشیم و تلاش کردیم از منابع داخلی خودمان استفاده کنیم. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: به نحوی بودجه را بسته‌ایم که کل درآمد نفت در هیچ جای از محاسبات بودجه ظاهر نشود.

نوبخت در ادامه گفت: امروز همکاران ما در وزارت نفت با همکاری دیگر دستگاه‌ها به نحو شایسته‌ای می‌توانند حق ملت را بگیرند و در بودجه آن مقداری که از صادرات منابع نفت به دست می‌آید در طرح‌های عمرانی استفاده خواهیم کرد حتی یک ریال هم از صادرات نفت در امور غیر عمرانی مصرف نمی‌شود.

 

70هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: سال آینده ۷۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی استفاده خواهیم کرد و مثل امسال که در استان‌های همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، گیلان و شهر‌های میانه و بستان آباد راه آهن افتتاح کردیم در سال ۹۹ هم سعی بر آن داریم تا استان‌های کردستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و خراسان جنوبی را به شبکه سراسری راه آهن وصل کنیم.

وی در خصوص طرح‌های آبرسانی هم گفت: حداقل ۳۰ طرح آبرسانی از سد‌های بزرگ به روستا‌ها را افتتاح خواهیم کرد.

به گزارش تامین24 از روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه، نوبخت با اشاره به  اینکه بودجه ۹۹ رشدی بیش از ۵ درصد نسبت به بودجه سال قبل از خود دارد، گفت:  به جز چند قلم کالا که از فهرست سال گذشته به دلیل ضرورت نداشتن خارج شده برای تامین تمامی کالا‌های اساسی سال آینده ارز ۴۲۰۰ تومانی تعلق می‌گیرد.

محمدباقر نوبخت در حاشیه هجدهمین جلسه ستاد بودجه افزود: با توافق وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت جهاد کشاورزی تمامی ریز نیاز‌های ارزی را احصا کردیم که حدود ۱۰ و نیم میلیارد دلار ارز برای تامین آن‌ها درنظر گرفته شده است.

وی افزود: خیلی از کالا‌هایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کردیم در انبار‌ها ذخیره شده است وامسال با توجه به کشت گسترده برنج در خوزستان و آنچه که وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر خودکفایی برنج اعلام کرد به طوری که برنج کاران خوزستانی انتظار داشتند محصول آن‌ها از طرف دولت خرید تضمینی شود و بیش از ۹۰۰ هزار تن برنج بیش از سال‌های قبل توانستیم برداشت کنیم از نظر انبارکردن برنج و گندم وضع ما خوب است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بنابر این آنچه امسال برای کالا‌های اساسی ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌دهیم علاوه بر دارو و تجهیزات‏، دولت برای سال آینده همچنان متعهد است آن‌ها را با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین کند.

وی تاکید کرد: برنج جزء کالا‌های اساسی است که در سال آینده همچنان با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد خواهد شد.


ارسال نظر

captcha