با حمایت مالی بانک رفاه انجام شد؛

توزیع همزمان کتاب مصور «موزه هنرهای اسلامی» در سوئیس، فرانسه و ایران

کتاب «موزه هنرهای اسلامی» که توسط پاتریک رینگنبرگ در قالب یک کتاب مصور برای آشنایی کشورهای فرانسوی زبان با این گنجینه ارزشمند ملی ایران مهیا شده، در سوئیس و فرانسه و همین‌طور در داخل کشور توزیع شد.

تامین 24 /  کتاب «موزه هنرهای اسلامی» که توسط پاتریک رینگنبرگ در قالب یک کتاب مصور برای آشنایی کشورهای فرانسه زبان با این گنجینه ارزشمند ملی ایران توسط انتشارات شمع و مه به چاپ رسیده در سوئیس و فرانسه و همین‌طور در داخل کشور توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه به نقل از خبرگزاری فارس، این کتاب که چندی پیش با حضور سفرای فرانسه و سوئیس و ریاست موزه ملی ایران و با حضور پاتریک رینگنبرگ مولف اثر و جمعی از علاقه مندان و اساتید دانشگاه رونمایی شد، در اولین ایستگاه معرفی اثر در هفته آینده این کتاب در دانشگاه لوزان سوئیس معرفی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، قرار است در بهمن ماه سال جاری در دانشگاه سوربن پاریس به همراه نمایندگانی از بانک رفاه کارگران (حامی مالی اثر) و مولف در قالب برنامه ایران شناسی معرفی و نقد شود. کتاب فوق یازدهمین اثر مرتبط با ایران شناسی به تالیف این محقق سوئیسی دانشگاه لوزان است.

پیش از این کتاب «حرم مشهد»، «نقش آرایه‌ها در هنر اسلامی»، «سفرنامه مشهد»، «گنبدها»، «معماری ایرانی»، «موزه ملی» و چندین اثر دیگر نیز به چاپ رسیده است. این اثر در ۳۸۰ صفحه در قطع خشتی گلاسه و تمام رنگی به چاپ رسیده است.

موزه دوران اسلامی در سال ۱۳۲۳ خورشیدی و با الهام از کاخ ساسانی بیشاپور، در محوطه موزه ملی ایران آغاز شد و در سال ۱۳۲۹ با مساحتی حدود ۴۰۰۰ متر مربع و در ۳ طبقه، ساختمان آن احداث شد. این بنا به‌منظور تأسیس موزه دوران اسلامی تجهیز و در سال ۱۳۷۵ افتتاح شد.

 


ارسال نظر

captcha