کسب رتبه‌های برتر توسط بیمارستان‌های تامین اجتماعی همدان

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان از کسب رتبه اول اورژانس بیمارستان غرضی ملایر و رتبه دوم بیمارستان آتیه همدان در سطح‌بندی سازمان تامین اجتماعی خبر داد.

تامین 24 / دکتر علیرضا صفری اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی هر ساله بخش‌های مختلف بیمارستان‌های زیرپوشش خود را دسته‌بندی و امتیازهایی برای آنها قائل می‌شود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با اشاره به اینکه طبق آمار ارائه شده هر ساله بخش‌های مختلف بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان جایگاهی را به خود اختصاص می‌دهد، گفت: در حوزه اورژانس بر اساس تعداد تخت بیمارستانی این دسته‌بندی‌ها انجام می‌شود.

 

مدیردرمان تامین اجتماعی استان همدان از کسب رتبه اول اورژانس بیمارستان غرضی ملایر در سطح‌بندی سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: این بیمارستان بین بیمارستان‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ تختخواب رتبه اول را کسب کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه بیمارستان آتیه همدان رتبه دوم را به دست آورده است، خاطر نشان کرد: همدان طبق رنکینگ انجام شده رتبه اول و دوم کشوری را به دست آورده است.

 

دکتر صفری با بیان اینکه موضوع رنکینگ در سازمان تامین اجتماعی نمود بسیاری دارد و سال‌های ۹۵ تا ۹۶ دفتر پرستاری بیمارستان آتیه همدان نیز رتبه اول را داشت و سال گذشته بیمارستان غرضی ملایر رتبه چهارم را به دست آورد، افزود: نگهداشت رتبه بسیار دشوار است.

 

وی با اشاره به اینکه در اکثر نقاط استان همدان طبق سطح‌بندی صورت گرفته درمانگاه‌هایی راه‌اندازی شده است، بیان کرد: در حال حاضر شهرستان بهار دارای درمانگاه نیست اما مقرر است در ۱۸ ماه آینده به بهره‌برداری برسد‌.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان از آغاز به ساخت این درمانگاه طی دو هفته آینده خبر داد و افزود: امیدواریم با این امکان دسترسی مردم شهرستان بهار به خدمات تامین اجتماعی راحت‌تر شود.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه سرپایی مشکلاتی در بیمارستان آتیه وجود دارد که با دسترسی مردم شهرستان بهار به خدمات این مسائل تا حدودی حل خواهد شد، تاکید کرد: طبق سطح بندی صورت گرفته تنها منطقه بهار به خدمات دسترسی آسان ندارد که با راه‌اندازی آن نیز دیگر هیچ نقطه‌ای از استان بدون امکانات تامین اجتماعی باقی نخواهد ماند.

 

وی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی در صدد است که همه بیمه‌شدگان از خدمات رایگان و مثمرثمر برخوردار باشند.

 

وی از رفع مشکل کمبود پزشک عمومی در مجموعه مدیریت درمان تامین اجتماعی استان خبر داد و گفت: قبلا در این حوزه مشکلات زیادی داشتیم اما امروز مسائل رفع شده است.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان با بیان اینکه تا سال ۹۳ با کمبود داروساز مواجه بودیم و بیمارستان‌ها تنها یک داروساز داشتند و برخی از درمانگاه‌ها فاقد این امکانات بودند، گفت: در حال حاضر این مشکلات تا حدود زیادی برطرف شده است.

 

دکتر صفری خاطرنشان کرد: آموزش، جرمگیری، کشیدن، ترمیم درجه یک و جراحی لثه از جمله خدمات ارائه شده دندانپزشکی است.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با بیان اینکه از لحاظ پزشک متخصص در برخی رشته‌ها شرایط بسیار خوبی حاکم است، گفت: در سال‌های اخیر حدود ۵۰ تخت بیمارستانی به مجموعه اضافه شده است.

 

وی با بیان اینکه سازمان به دنبال این است از طریق سیستم پکس خدمات MRI و CT اسکن را به راحتی ارائه دهد، افزود: تا پزشکان از طریق سیستم بتوانند در سراسر نقاط جهان اطلاعات را گرفته و ریپورت کنند.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه تمام مراکز به سیستم پکس مجهز شده‌اند، بیان کرد: باید مراحل قانونی طی شود تا پزشکانی که حاضر به همکاری هستند از طریق غیرحضوری خدماتی را ارائه دهند.

 

وی افزود: ۳۰۰ تخت تامین اجتماعی در همدان فعال است که در مجموع تخت‌های استان حساب می‌شود.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان همدان گفت: برخی مراجعه‌های غیرضروری دارند و باید این مشکل از طریق فرهنگ سازی حل شود.

 

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته روزانه به طور میانگین 9800 نفر در مدیریت درمان تامین اجتماعی همدان به صورت سرپایی ویزیت شده‌اند.

 

دکتر صفری بیان کرد: این میزان در بخش بستری در ماه 3300 مورد و در روز ۱۱۰ مورد و نیز در بخش جراحی ۵۵ مورد عنوان شده است.


ارسال نظر

captcha