رییس قوه قضاییه: وضع معیشت مردم باید دغدغه اول مسئولان باشد

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر انسجام و وحدت ملی در شرایط کنونی گفت: همه مسئولان باید منسجم و برای خدمتگزاری خالصانه به مردم آماده باشند.

تامین 24 / سید ابراهیم رئیسی در نشست شورای عالی قوه قضاییه با تاکید بر اینکه وضع معیشت مردم و مشکل‌های معیشتی آنان باید دغدغه و مسئله اول همه مسئولان باشد گفت: کنترل قیمت‌ها در بازار بسیار مهم است و ما هم به عنوان دستگاه قضایی آماده کمک به دولت در سراسر کشور هستیم تا در کنترل قیمت‌ها موفق باشد و از فشار بر خانواده‌های کم درآمد بکاهد.وی افزود: همه مسئولان و دست اندرکاران بدانند که امروز انسجام، همکاری و مساعدت برای کاهش فشار‌ها بر مردم عزیزمان، وظیفه جدی همه ماست.

ایجاد گشایش برای تولیدکننده را وظیفه می‌دانیم
به گزارش شبکه خبر، رئیس قوه قضائیه در ادامه با بیان اینکه گشایش برای تولیدکننده را وظیفه می‌دانیم گفت: یکی از کار‌های دستگاه قضایی در حوزه نظارت و دادستانی ها، ایجاد گشایش برای تولید کننده است.
 افزود: از رهبر معظم انقلاب اسلامی به خاطر عنایتی که درباره جلوگیری از تعطیلی برخی مراکز تولیدی به دستگاه قضایی فرمودند؛ تقدیر و تشکر می‌کنیم.
وی گفت: این، مسئولیت ما را افزون می‌کند به ویژه با رهنمود‌هایی که در جلسه با فعالان اقتصادی ایراد کردند.
رئیس قوه قضاییه گفت: آنچه که مربوط به دستگاه قضایی بوده، این است که برخی تصور می‌کنند دستگاه قضایی بگیر و ببند است، بله این یکی از کارهاست که افراد فاسد، متخلف و متجاسر به قانون را به دست قانون می‌سپارد، اما کار قوه قضاییه فقط این نیست.
 
 رئیسی افزود: باید برای کسی که می‌خواهد در کشور کار تولیدی و اقتصادی کند، گشایش ایجاد شود که در این زمینه دولت وظایفی دارد و دستگاه قضایی هم دارای وظایفی است.
رئیس قوه قضاییه افزود: فرمایش رهبر معظم انقلاب برای ما مسئولیت آور است و باید در حوزه رونق تولید یکی از وظایف جدی نظارتی دستگاه قضایی را مساعدت با تولید کننده و کارآفرین بدانیم.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج در دوران دفاع مقدس و سازندگی در حوزه تولید، عمران و آبادانی کشور، فنی و حرفه‌ای، مدیریت جهادی و انقلابی، محرومیت زدایی و خدمات اجتماعی نقش بی بدیلی داشته است.
 
وی افزود: در اغتشاش‌های اخیر هم حضور مردم و بسیجیان عزیز برای ایجاد امنیت و آرامشی بسیار ارزشمند و بی بدیل بود که هم باید از این عزیزان قدردانی کرد و هم به روح مطهر همه شهدای گرانقدر بسیج درود فرستاد.
 رئیسی با بیان اینکه امنیت امروز در کشور و منطقه، مرهون اندیشه و تفکر بسیجی است گفت: ​ما باید در دستگاه قضایی روز به روز تفکر بسیجی را توسعه دهیم و در همه سطوح در این دستگاه باید با اندیشه و تفکر بسیجی کار‌ها را دنبال کنیم.
وی افزود: هر قدر مسئولیت بالاتر هم باشد با اندیشه بسیجی بیشتر رشد می‌کند و این چیزی است که روح مطهر امام بزرگوار (ره) و شهدا را شادمان می‌کند و توقع رهبر معظم انقلاب و مردم نیز، ​ همین است.
 
 
 
 

 


ارسال نظر

captcha