خدمات مراکز درمانی تامین اجتماعی با ارزش است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان کاشان، خدمات ارائه شده در مراکز درمانی تامین اجتماعی را با ارزش عنوان کرد و گفت: خدمات این سازمان یک خدمت اجتماعی است و باید تلاش شود کار مراجعه کننده‌ها به نحو احسن انجام شود.

تامین 24 / آیت الله نمازی در دیدار با مدیر درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان، به یکی از خدماتی که سازمان تامین اجتماعی ارائه می‌کند اشاره کرد و گفت: آن بحث مهم و قابل توجه، مسئله درمان است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: بیماران به‌خصوص در سنین بالا از نظر روانی احتیاج به مراقبت و درمان دارند و این مسئله از دو راه میسر است. یکی از راه دارو و خدمات درمانی و دیگری رفتار و اخلاق پزشکان که از نظر علم روان‌شناسی نیز بسیار مهم و قابل توجه است.

 

وی افزود: خدمات سازمان تامین اجتماعی خدمتی اجتماعی است و باید تلاش شود مراجعه کننده‌ها کارشان به نحو احسن انجام شود.

 

آیت الله نمازی اظهار داشت: در بحث پزشکی، دانش و اخلاق پزشکی دو مقوله مهم است و مهم‌ترین مسئله برای بیمار نحوه رفتار و برخورد پزشک است.

 

وی با بیان اینکه تلاش کنیم با برخورد مناسب اطمینان خاطر به بیماران بدهیم، گفت: بیمار نه تنها از نظر جسمی بلکه از نظر روانی نیز دچار کمبود می‌شود و این مسئله را می‌توان با اخلاق خوب برطرف کرد.

 

امام جمعه شهرستان کاشان گفت: مسئله طبابت، کار مهمی است؛ طبابت در نظام توحیدی شغل نیست، یک منصب است و نقش معنوی دارد.

 

دکتر علی‌محمد حق‌پناه، سرپرست مدیریت درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان نیز در این دیدار، خدمات درمانی سازمان را در سطح منطقه کاشان تشریح و از پرداخت 67 میلیارد تومان بابت صورت‌حساب بیماران به دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد.

 

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در شش ماه اول سال‌جاری توانسته است با عملیاتی کردن نسخ الکترونیک پزشکان طرف قرارداد، بیش از 18 هزار نسخه، صرفه جویی در چاپ دفترچه درمانی بیمه شدگان داشته باشد.

 

دکتر حق‌پناه تصریح کرد: مجموعه تامین اجتماعی تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند تا بتوانند خدمات مطلوبی را به بیمه شدگان که اغلب از قشر کارگر و آسیب پذیر جامعه هستند، ارائه نمایند.


ارسال نظر

captcha