کارهایی که با معده خالی نباید انجام داد!

وقتی در حالت گرسنگی به سراغ این کارها بروید، باید منتظر عواقب ناخوشایند آنها باشید.

تامین 24 / وقتی افراد احساس گرسنگی می‌کنند اشتهای بسیار زیادی دارند و در مورد نوع غذایی که می‌خواهند بخورند، چندان توجه ای به خرج نمی‌دهند. اما چنین عادتی بسیار خطرناک است و بدن را دچار مشکل می‌کند. زیرا انجام بعضی کارها و مصرف برخی از خوراکی‌ها، مناسب معده خالی نیست و سلامت بدن را به خطر می‌اندازد. با ما همراه باشید.

 

رفتن به فروشگاه

قبل از رفتن برای خرید، یک میان وعده یا غذای سبک میل کنید، بدون نیاز به یک وعده غذایی بزرگ. اما اگر با معده خالی به خرید بروید، احتمالا دچار ضعف خواهید شد و انتخاب‌های درستی ندارید، و چون گرسنه هستید ممکن است خوراکی‌هایی بخرید که لازم و ضروری نیستند، اما زمانی که شکم تان سیر باشد بهترین تصمیم را خواهید گرفت، همچنین در اثر گرسنگی احتمال پایین آمدن قند خون نیز وجود دارد.

 

خوردن میوه و مرکبات

اگر افرادی که مبتلا به GERD هستند یا رفلاکس معده دارند، با شکم خالی میوه یا مرکبات مصرف کنند، ممکن است با نشانه‌ها و علائم خطرناکی مواجه شوند، با خودداری از این کار کم کم نشانه‌ها کاهش پیدا می‌کنند، بنابراین باید به خوردن میوه‌هایی بپردازید که اسید کمتری دارند، مثل توت فرنگی، حتی اگر دچار GERD نیستید، بهتر است اسید بدن را پایین نگه دارید.

 

رانندگی کردن

به دلایلی که در بالا گفتیم، نباید با شکم خالی پشت فرمان بنشینید. رانندگی کردن خطرات مخصوص به خود را دارد و باید برای ایمنی کالم حداکثر هوشیاری را داشته باشید، قبل از این که شروع به رانندگی کنید، مطمئن شوید که معده‌تان خالی نیست،بهتر است کمی‌خشکبار برای مواقع ضروری در ماشین داشته باشید.

 

خوردن غذا‌های تند و ادویه‌دار

اگر هنگام گرسنگی غذای تند و ادویه دار بخورید، معده شما دچار مشکلات جدی و نگران کننده خواهد شد، باید ماده‌ای در معده شما باشد تا بتواند با ادویه ترکیب شود و از سوزش جلوگیری شود.

 

رفتن به اتاق زایمان

در حالی که معمولا پیشنهاد نمی‌کنند که موقع زایمان چیزی بخورید، اما به هرحال نیاز دارید که برای زایمان انرژی کافی داشته باشید، غذاهایی مثل میوه‌ها می‌تواند انرژی شما را زیاد کند و غذاهایی مثل پاستا به علت وجود کربن به شما در طولانی مدت انرژی می‌بخشند، اگر می‌توانید قبل از رفتن به اتاق زایمان غذاهایی بخورید که انرژی شما را تامین کند. اگر زایمان شما غیر منتظره بود، با پزشک خود در مورد اقداماتی که باید انجام دهید، صحبت کنید و عقیده او را نیز در این مورد بپرسید، بهتر است متناسب با نوع نیاز بدنتان رفتار کنید.

 

کار سنگین

کار کردن با یک معده کاملا خالی برای هیچ کس خوب نیست، بدن شما نیاز به سوخت برای داشتن انرژی بیشتر دارد و بدون آن انرژی برای کار کردن وجود ندارد و سرعت شما را کند خواهد کرد. برای برخی از ما که شام دیر میخورند و به اندازه کافی نمی‌خوابند، بدین معنی است که سوخت کافی از شام شب گذشته برای کار کردن وجود ندارد، برای دیگران یک میان وعده سبک مانند آجیل‌ها یا میوه انرژی اضافی را که نیاز دارید به بدن شما می‌رساند.

 

آدامس جویدن

زمانی که آدامس میجوید، اسید گوارشی فعال می‌شود و خطوط معده خالی را تخریب می‌کند، در این حالت آدامس جویدن باعث ورم معده می‌شود، ثابت شده است افرادی که آدامس می‌جوند، به غذاه ای مضر تمایل بیشتری پیدا می‌کنند تا سبزیجات و میوه..

 

مصرف دارو

مصرف دارو با معده خالی، در اول این لیست قرار دارد، زیرا ممکن است واقعا خطرناک باشد، مصرف آنتی بیوتیک‌ها یا آسپرین در این شرایط ممکن است باعث تخریب روده شود، که میتواند منجر به مسائل جدی مانند زخم معده شود. بعلاوه برخی داروها طبق دستور پزشکی باید با غذا مصرف شود تا بدن بتواند آنها را بهتر جذب کند، پس به یاد داشته باشید که حتما به این توصیه عمل کنید و آنها را در هنگام غذا مصرف کنید.

 

مصرف کافئین

نوشیدن قهوه یا چای در صبح یک روتین استاندارد در سراسر جهان است، اگرچه اگر این کار را با شکم خالی انجام دهید، سطح اسیدی بدن شما برای ادامه روز بالا می‌رود که می‌تواند باعث مشکلات جدی مثل زخم معده یا رفلاکس اسید معده شود. خوردن کافئین با شکم خالی استرس را در طول روز افزایش داده و دلیل آن هم به هم خوردن هورمون‌هایی است که تنظیم آن‌ها به ماده غذایی صبح وابسته است، اگر نیاز دارید که اول صبح کافئین بخورید، حتما قبل آن چیز دیگری میل کنید، مثل یک تکه نان تست.

 


ارسال نظر

captcha