اخلاق پزشکی از اولویت‌های حوزه درمان است

مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان بر تکریم بیمه شدگان و حسن خلق کارکنان تاکید کرد و گفت: اخلاق پزشکی از اولویت‌های حوزه درمان است.

تامین 24 / امین فخر در جلسه شورای مدیران واحدهای درمانی استان کرمان اظهار داشت: بودجه در حوزه درمان سازمان به‌صورت عملکردی خواهد شد و از حالت هزینه‌ای خارج می‌شود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: در سال جاری پروژه‌های مختلفی از جمله جشنواره خوشرویی و نظام آراستگی اجرا خواهد شد.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان ادامه داد: در کنار ارائه خدمات مطلوب، متنوع و با کیفیت درمانی باید حسن خلق وجود داشته باشد و با مراجعه کننده‌ها به بهترین نحو رفتار بشود.

 

فخر افزود: برنامه استراتژیک مدیریت درمان استان، تدوین و به واحدهای درمانی استان ابلاغ شده است.

 

وی بر نگه‌داری تجهیزات و تاسیسات مراکز درمانی به‌ویژه در شرایط تحریمی تاکید کرد و افزود: در راستای مدیریت هزینه‌ها همواره پیش‌گیری از وقوع حوادث و آسیب‌ها مقدم بر تعمیرات و جبران خسارت‌ها است.

 

هادی صبوری، معاون درمان استان کرمان نیز در این جلسه طی سخنانی گفت: افزایش کارایی و بهره‌وری یکی از راهبردهای مدیریت درمان است و در این راستا، خرید مشترک جهت تهیه لوازم مصرفی و تجهیزات پزشکی توام با حفظ کیفیت خدمات و کالاهای موردنیاز از برنامه‌های مهم به شمار می‌رود.

 

وی افزود: مبنای کار در خصوص اجرای طرح خرید مشترک، دستورالعمل سازمانی و دستگاه‌های نظارتی است.

 

حمیدرضا متولی‌زاده، رئیس دفتر اسناد پزشکی کرمان نیز در این جلسه گفت: نسخ بیمارستانی نسبت به سال گذشته ۲درصد رشد داشته است و در بخش هزینه‌های دارویی نیز شاهد رشد ۱۸ درصدی هستیم.

 

وی با اشاره به اجرای طرح نسخه الکترونیک گفت: از ابتدای این طرح تاکنون ۶۴۵ نفر پزشک ثبت‌نام کرده‌اند و ۱۸۰هزار نسخه الکترونیکی صادر شده است.

 

متولی‌زاده در خصوص بیماران دیابتی اظهار داشت: ۴۲هزار مراجعه برای تشکیل پرونده به دفتر اسناد پزشکی انجام شده است.

 

رئیس دفتر اسناد پزشکی افزود: در سال گذشته ۳۸۵میلیارد تومان صرف خرید و تامین خدمات درمانی شده است.

 

دکتر فرهاد اشافی، رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) نیز در این جلسه اظهار داشت: به منظور ارتقای روابط کارکنان با مراجعه کننده‌ها، کمیته‌های اخلاق و خوشرویی در این مرکز درمانی فعال شده است.

 

وی افزود: برای نظارت بر نحوه خدمت رسانی در بخش اورژانس نیز تیم ویژه بازرسی در ساعات غیر اداری بازدیدهای لازم را انجام می‌دهد.

 

اشافی اضافه کرد: حضور فعال پزشکان متخصص در بخش اورژانس از دیگر برنامه‌هایی است که عملیاتی شده است.

 

مهدی ابناء، رئیس بیمارستان دکتر غرضی سیرجان نیز در این جلسه گفت: بخش سی. اس. آر. بیمارستان آماده بهره‌برداری است و بهسازی بلوک‌های زایمان نیز در آینده نزدیک به پایان می‌رسد و طرح توسعه بخش اورژانس نیز عملیاتی شده است.

 

وی افزود: به منظور کمک به بیماران بی بضاعت جشنواره‌های غذا برگزار شده است و برنامه‌های فرهنگی و ورزشی نیز برای شادی و نشاط کارکنان اجرا می‌شود.

 

منصور هاشمی، رئیس بیمارستان امام علی(ع) زرند نیز در این جلسه گفت: ارائه خدمات درمانی با کیفیت به موقع و ایمن سرلوحه کار در بیمارستان است.

 

وی افزود: روزانه ۶۲۰ نفر به درمانگاه بیمارستان مراجعه می‌کنند.

 

هاشمی ادامه داد: کار بهسازی واحد تغذیه بیمارستان به پایان رسیده است و به الگوی کشوری تبدیل شده است.

 

دکتر عباس کاشانی، رئیس اداره کمیسیون‌های پزشکی نیز در این جلسه اظهار داشت: در این اداره درخواست‌های از کارافتادگی، استراحت‌های پزشکی بیمه شدگان و معاینه افراد متقاضی خدمات بیمه‌ای مورد بررسی و انجام قرار می‌گیرد.

 

وی افزود: با راه اندازی سامانه‌های جدید الکترونیکی، زمان رسیدگی و دفعات مراجعه بیمه شدگان به اداره کمیسیون‌های پزشکی کاهش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است.


ارسال نظر

captcha