معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی:

۱۲۳ هزار کارفرما سال گذشته از بخشودگی جرایم بهره‌مند شدند

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: بر اساس مصوبه ماده ۱۳ قانون و تصمیم هیات وزیران، ۱۲۳ هزار کارفرما در سال گذشته از بخشودگی جرایم استفاده کرده و نزدیک به یک هزار میلیارد تومان از جرایم آنها بخشیده شد.

تامین 24 / مهرداد قریب در کارگروه بیمه و تامین اجتماعی زیر مجموعه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان اظهار داشت: افرادی نیز در سال جاری بر اساس فرصت زمانی مصوب هیات وزیران (تیر تا شهریور) مدارک و مستنداتی را به ستاد تسهیل استان‌ها ارسال کردند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی اضافه کرد: سیاست و رویکرد سازمان تامین اجتماعی مطرح کردن مشکلات مختلف و حل‌وفصل آنها براساس قانون و اختیارات قانونی است.

 

قریب با بیان اینکه براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب به‌ویژه در بحث رونق تولید در چند سال اخیر تا آنجایی که بتوانیم در چارچوب مشخص مساعدت‌هایی را برای رونق تولید در این جلسات درنظر خواهیم داشت، افزود: باید برای حل مشکلات راهکارهای مناسب ارایه دهیم.

 

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی یادآور شد: امسال نیز مانند سال ۹۷ بازرسی‌های دفاتر قانونی با شرایط ویژه به صورت یک ساله انجام می‌‌شود.

 

وی تاکید کرد: وضعیت و مشکلات کارگاه‌های مشمول کمک دولت در جلسه فردا با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور مورد بررسی قرار می‌گیرد و تا جایی که امکان فراهم باشد کمک‌ها و مساعدت‌هایی در راستای کمک به اشتغال و تولید انجام می‌شود.

 

قریب با بیان اینکه با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت تعدادی از کارفرماها از بخشودگی جرایم استفاده کردند، گفت: طبق شرایط اگر درخواست آنها برای بهره‌مندی از  ۱۰۰ درصد بخشودگی جرایم باشد باید در ۱۲ قسط پرداخت و اگر ۵۰ درصد بخشودگی را انتخاب کنند باید در ۳۶ قسط به طور مساوی آن را پرداخت کنند.

 

 


ارسال نظر

captcha