در جلسه کار گروه اضطرار مطرح شد:

تعطیلی مدارس تأثیری در کاهش آلودگی هوا ندارد

به نظر سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران، تعطیلی مدارس هیچ تاثیری در کاهش آلودگی هوا ندارد.

تامین 24 / مسعود ثقفی در جلسه کار گروه اضطرار کاهش آلودگی هوا بعد از اعلام استاندار تهران مبنی بر تعطیلی مدارس ابتدایی و استثنایی تهران و چهار شهرستان استان تهران افزود: در این خصوص بهتر است از ما نیز نظر خواهی شود، چون تعطیلی مدارس هیچ تاثیری در کاهش آلودگی هوا ندارد و بار‌ها نیز بررسی کردیم و مشخص شد که این تعطیلی‌ها برای مدارس نیز مفید نیست.

وی ادامه داد:، چون برخی از والدین بچه‌ها کارمند هستند و با تعطیل شدن مدارس آن‌ها را با خود به سرکار می‌برند و بازهم آن‌ها در معرض آلودگی قرار دارند.

استاندار تهران نیز گفت:در این کار گروه وظایف هر دستگاهی مشخص شده است و وقتی تصمیمی اتخاذ می‌شود تصمیم شخص بنده نیست بلکه نظر اعضای کار گروه این تصمیم را گرفته اند، ضمن اینکه این تصمیم این تصمیم ضرب الاجلی نیست بلکه از روز گذشته در این خصوص بحث شده است و تعیین شاخص الودگی و سلامت نیز با معاونت بهداشت و سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

وی با بیان اینکه این شرایط برای بیماران قلبی و ریوی مطلوب نیست افزود: ۷۰ درصد نوزادان تازه متولد شده دچار بیماری اوتیسم هستند که متهم اصلی این بیماری نیز الودگی هواست بنابر این ما به فکر سلامت مردم بویژه گروه‌های حساس و کودکان و زنان باردار هستیم.

ما به عنوان متولی سلامت آحاد جامعه و براساس قانون بر این نکته تاکید داریم و بر همین اساس تعطیلی مدارس را در روز چهارشنبه تصویب کرده‌ایم. ضمن اینکه افزایش ۳۰ درصدی ترافیک در مهر ماه ناشی از شروع مدارس است که با تعطیلی مدارس ترافیک نیز کمتر می‌شود نتیجه آن کاهش آلودگی هواست.

 


ارسال نظر

captcha