انجام ماهیانه بیش از 900 عمل جراحی در بیمارستان تامین اجتماعی ملایر

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با بیان اینکه طی سال‌های اخیر تمامی بخش‌های بیمارستان غرضی ملایر بازسانی، تعمیر و به آخرین امکانات پزشکی مجهز شده است، گفت: در حال حاضر ماهیانه بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ عمل جراحی در این مرکز درمانی انجام می‌شود.

تامین 24 / دکتر علیرضا صفری در حاشیه بازدید خبرنگاران و تیم مدیریت درمان استان همدان از بخش‌های مختلف بیمارستان غرضی اظهار داشت: در حال حاضر این مرکز ‏درمانی به علت برخورداری از امکانات بالقوه از جمله اورژانس مناسب، پرسنل مجرب و ‏موقعیت جغرافیایی مناسب به عنوان مهم‌ترین بیمارستان شهرستان ملایر تلقی می‌شود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰۰ تخت فعال در سطح بیمارستان‌های تأمین اجتماعی استان همدان وجود دارد، گفت: از نظر تعداد تخت‌های فعال نسبت به بیمه شدگان، رتبه چهارم کشور را دارا هستیم. در مجموع ۳۱ استان، ۷۴ بیمارستان تأمین اجتماعی وجود دارد که از نظر خدمات دهی سطح بندی می‌شوند.

 

دکتر صفری با بیان اینکه امسال چهار میلیارد تومان اعتبار برای تعمیرات اساسی و یک میلیارد تومان اعتبار برای تعمیرات جزئی در کل استان همدان درنظر گرفته‌ایم، ادامه داد: بیمارستان غرضی ملایر بعد از بیمارستان آتیه همدان، رتبه دوم استان را داراست.

 

وی به وجود ۱۴۶ تخت فعال در این مرکز درمانی اشاره کرد و گفت: زایشگاه بیمارستان غرضی رده دوم را در سطح استان دارد  و دارای کلیه استانداردهای لازم است.

 

دکتر صفری به فعالیت پنج اتاق LDR در این بیمارستان اشاره و خاطرنشان کرد: زایشگاه غرضی به مساحت ۵۰۰ مترمربع بازسازی، مجهز و افتتاح شد و درحال حاضر مشغول خدمات دهی به مادران باردار است.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان همدان با بیان اینکه طی ماه‌های گذشته چند پروژه کلیدی با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان در این مجموعه درمانی مورد بهره برداری قرار گرفت، ادامه داد: اتاق‌های عمل استاندارد و مجهز با اعتبار یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و مرکز استریل به مساحت ۲۵۰ مترمربع از جمله این پروژه‌ها بود.

 

دکتر صفری با بیان اینکه در حال حاضر چهار اتاق عمل در بیمارستان غرضی شبانه‌روز فعال است، گفت: از ابتدای مهرماه پزشک متخصص زنان و زایمان و متخصص بیهوشی در این مرکز مقیم شده و ۲۴ ساعته آنکال هستند.

 

وی با بیان اینکه در این بیمارستان در طول ماه حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ عمل جراحی انجام می‌شود که آمار قابل توجهی است، اظهار کرد: گروه جراحی مجربی در بیمارستان غرضی به فعالیت مشغول هستند و معمولاً بیماران کمترین مشکلات را در زمان بعد از عمل جراحی دارند.

 

دکتر صفری به در حال بازسازی بودن بخش جراحی زنان در این مرکز درمانی اشاره کرد و افزود: از محل اعتبارت استانی ۸۰۰ میلیون تومان برای بازسازی این بخش درنظر گرفته شده است و در تلاش هستیم تا پایان سال آماده افتتاح شود.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان همدان گفت: نبود رادیولوژیست، جراح مغز و اعصاب و متخصص ارتوپد در این مرکز از جمله مطالبات بیماران است که امیدواریم به زودی انجام شود.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک چشم پزشک در این مرکز به ویزیت بیماران می‌پردازد، ادامه داد: در تلاش هستیم تا به زودی یک چشم پزشک و یک متخصص داخلی دیگر به این مجموعه اضافه شود.

 

صفری ادامه داد: در بحث درمان سرپایی به علت مراجعه تعداد بالای بیماران و دشوار بودن اخذ نوبت و از سوی دیگر تعداد معدود پزشکان، بین عرضه و تقاضا تعادل وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر فضا برای پذیرش پزشک بیش از این تعداد نداریم، گفت: در بخش بستری رضایت‌مندی بیماران از عملکرد بیمارستان غرضی بالاست و ما نیز سعی کرده‌ایم به صورت فصلی بازدیدی از عمکرد این مرکز داشته باشیم.

 

رئیس بیمارستان غرضی ملایر نیز با بیان اینکه ۴۰ پزشک عمومی و متخصص با این مرکز درمانی مشغول همکاری هستند، گفت: این بیمارستان مجهز به پنج دستگاه آمبولانس مطابق با استانداردهای روز دنیاست.

 

دکتر محمدرضا توکلی به فعالیت پنج اتاق LDR مطابق استانداردهای بین‌المللی در این مرکز اشاره کرد و گفت: مراحل اول، دوم و سوم زایمان توسط مادر باردار و ارائه کلیه خدمات درمانی و بهداشتی در این اتاق‌های مجهز انجام می‌شود.

 

وی اظهار کرد: از زمان ورود مادر باردار در زایشگاه، کلیه امکانات همراه با امکانات پزشکی و رفاهی کامل شامل بستری، زایمان و ریکاوری در این اتاق‌ها و امکان استراحت همراه زائو فراهم شده است و خدمات لازم ارائه می‌شود، حتی امکان زایمان در آب نیز وجود دارد.

 

توکلی با تأکید بر لزوم جذب رادیولوژیست برای ارائه سونوگرافی گفت: در حال حاضر سی. تی اسکن‌های بدون تزریق در این مرکز انجام می‌شود اما سی. تی اسکن‌هایی که به تزریق نیازمند بوده و باید پزشک متخصص و مسئول فنی حضور داشته باشند، انجام نمی‌شود.

 

وی به کمبود متخصص‌های رادیولوژی، اورولوژی، گوش‌وحلق‌وبینی و جراحی مغزواعصاب در این بیماستان اشاره کرد و یادآور شد: با وجود اینکه پیشرفته‌ترین و به روزترین دستگاه‌های سونوگرافی و سی. تی اسکن خریداری و در این بیمارستان نصب شده اما نبود متخصص‌های مربوطه سبب مشکلاتی برای بیماران شده است و برای انجام برخی سونوگرافی و سی. تی اسکن‌ها مجبوریم بیماران بستری را به مراکز خارج از بیمارستان اعزام کنیم.

 

توکلی در ادامه بیان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده و اختصاص بودجه توسط مدیریت درمان استان همدان، قبل از اعمال تحریم‌های دارویی موفق شدیم انبارهای دارویی بیمارستان را پر کنیم و در حال حاضر انبارهای داروی ما دپوی خوبی دارند و حتی درمانگاه‌های تأمین اجتماعی نهاوند و تویسرکان را نیز پوشش می‌دهیم.

 

رئیس بیمارستان غرضی ملایر به افتتاح پنج پروژه کلیدی عمرانی و درمانی در مجموع با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در ماه‌های گذشته اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه این بخش‌ها شامل بخش‌های سی. ‌تی ‌اسکن، زایشگاه، اتاق عمل، انبار دارویی و ساختمان اداری خیّرساز بود، اظهار کرد: بهره‌‌برداری از این بخش‌ها در ادامه اقدامات صورت گرفته برای توسعه کمی و کیفی مراکز درمانی و پزشکی ملایر و با هدف دسترسی سریع و آسان اهالی شهرستان به خدمات درمانی و امکانات پزشکی انجام شد.

 

رئیس بیمارستان غرضی ملایر به سوابق و موفقیت‌های این بیمارستان از زمان تأسیس تاکنون اشاره و اظهار کرد: این مرکز با مدیریت صحیح و با تلاش پرسنل مجرب در سال‌ها فعالیت خود موفق به کسب موفقیت‌های متعددی شده است.

 

توکلی به کسب مقام دوم استانی در جشنواره حاکمیت بالینی در بین بیمارستان‌ها استان، کسب درجه یک مثبت در اجرای نخستین نسل استانداردهای اعتباربخشی کشوری در سال‌های ۹۳ و ۹۴ و کسب درجه یک در تیم ارزیابی‌های اعتبار بخشی کشور اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه بیمارستان غرضی ملایر کاندیدای درجه یک عالی در نسل دوم استانداردهای اعتباربخشی در سال ۹۵ شد، گفت: کسب مقام اول در استان در زمینه بازدیدهای ادواری اعتبار بخشی استانی سال ۹۷ و کسب مقام ششم در سال ۹۶ و مقام چهارم در سال ۹۷ در بین ۷۱ بیمارستان تأمین اجتماعی در حوزه عملکرد دفتر پرستاری، از دیگر موفقت‌های کسب شده به شمار می‌رود.


ارسال نظر

captcha