آشنایی با قوانین بیمه‌ای مشکلات کارفرمایان را کاهش می‌دهد

کارگاه آموزشی قوانین و مقررات تامین‌اجتماعی ویژه کارفرمایان و سازمان‌ها از سوی اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌ها (معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی) برای کارکنان سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردم در سالن این سازمان برگزار شد.

سلاله صدرائی

تامین 24 / سرپرست اداره‌کل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌ها (معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی)، برگزاری کارگاه‌های آموزش مباحث بیمه‌ای را برای اطلاع‌رسانی از جزئیات قوانین و مقررات بیمه‌ای برای کارفرمایان و مسئولان سازمان‌ها، بسیار مهم دانست و نتایج آن را مثبت ارزیابی کرد.

 

به گزارش تامین‌24، شایسته شریعتمداری، با بیان اینکه این دومین کارگاه آموزشی است که در این سالن برگزار می‌شود، افزود: در جلسه گذشته مباحثی مانند منابع اولیه تامین‌اجتماعی، وضعیت سازمان و خدمات هجده‌گانه تامین‌اجتماعی معرفی شد و در این جلسه مباحث کاربردی حوزه بیمه‌ای تامین اجتماعی برای آگاهی از جزئیات و نکات قانونی تامین‌اجتماعی مطرح می‌شود تا مشکلات کارفرمایان در حوزه بیمه‌ای به حداقل برسد.

 

وی اظهار کرد: امکان برگزاری اینگونه جلسات در سراسر کشور وجود دارد تا مخاطبان سازمان تامین اجتماعی بتوانند از زبان کارشناسان تامین اجتماعی نسبت به قوانین حوزه بیمه‌ای آشنایی کافی به‌دست آورند و به این ترتیب، بسیاری از مشکلات مربوط به پرداخت حق‌بیمه از سوی کارفرمایان کاهش می‌یابد.

 

کارفرماها تنظیم لیست حق‌بیمه را به‌خوبی فراگیرند

رئیس اداره وصول حق‌بیمه تامین‌اجتماعی غرب تهران بزرگ، افزایش دانش و آگاهی کارفرمایان درخصوص امور بیمه‌ای را منجر به کاهش مشکلات آن‌ها دانست و به ویژه تنظیم لیست‌های بیمه‌ای را از مهم‌ترین مسائلی برشمرد که کارفرماها باید آن را به خوبی فراگیرند؛ زیرا بسیاری از مشکلات کارفرمایان در این حوزه برای آن‌ها رخ می‌دهد.

 

علی نامدار در تشریح قوانین تامین‌اجتماعی مرتبط با کارفرمایان با بیان اینکه هرگونه پرداخت نقدی که به عنوان دستمزد تلقی شود، مشمول کسر حق‌بیمه است، افزود: پرداخت حقوق، اضافه‌کار، اضافه‌کار ایام تعطیلی و ... مشمول کسر حق‌بیمه می‌شود و ماده 36 و 39 تامین‌اجتماعی مربوط به قوانین ارسال حق‌بیمه است. 

 

وی با بیان اینکه لیست حق‌بیمه کارگاه‌ها در هر ماه تا پایان ماه بعد باید ارسال شود، اظهار کرد: 20 درصد حق‌بیمه سهم کارفرما است، 3 درصد بیمه بیکاری که توسط کارفرما پرداخت می‌شود، 7 درصد سهم کارگر و 3 درصد حق‌بیمه سهم دولت است و چنان‌چه لیست سر موقع ارسال نشود، 10 درصد جریمه به کارفرمایان تعلق می‌گیرد.  

 

رئیس اداره وصول حق‌بیمه تامین‌اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: چنان‌چه کارفرمایی از ارسال لیست حق‌بیمه کارگری امتناع کند، در سال‌های آینده خود متضرر می‌شود؛ زیرا با کارگر قطع ارتباط شده و در صورتی که این تخطی کشف شود، کارفرما مجبور است حق بیمه کارگر را نیز خود پرداخت کند و هزینه هنگفتی را متحمل می‌شود.

 

نامدار همچنین دریافت لیست معوق را با مشکلاتی همراه دانست و افزود: بهترین حالت ارسال لیست‌های حق‌بیمه از طریق اینترنت است؛ اما معمولا حدود 70 درصد لیست‌های حق بیمه در واپسین روزهای مهلت مقرر، ارسال می‌شود که در اثر آن ترافیک شبکه ایجاد شده و ممکن است کارفرمایان موفق به ارسال به موقع لیست نشوند؛ از این‌رو بهتر است با توجه به اینکه لیست‌های بیمه ماه قبل ارسال می‌شود، این اقدام به موقع انجام شود تا مشکلات قانونی برای کارفرمایان ایجاد نشود.

 

وی تصریح کرد: موارد دیگری نیز وجود دارد؛ اینکه کارفرماها لیست‌های حق‌بیمه را در موعد مقرر ارسال کنند و اما حق‌بیمه را به موقع پرداخت نکنند که در این صورت مشمول پرداخت 2 درصد جریمه از مبلغ حق‌بیمه می‌شوند.

 

رئیس اداره وصول حق‌بیمه تامین‌اجتماعی غرب تهران بزرگ با بیان اینکه معمولا برای کارفرمایان دو نوع بدهی به تامین‌اجتماعی ایجاد می‌شود، گفت: یکی مغایرت بین پرداخت لیست حق‌بیمه بر اساس اظهارات کارفرما است؛ یعنی کارشناسان تامین‌اجتماعی بر اساس اظهارات کارفرما در خصوص تعداد بیمه‌شدگان و پرداخت حق‌بیمه، مغایرت مشاهده می‌کنند و نوع دیگر کاهش نفرات بیمه شده و عدم اعلام به موقع کارفرمایان است که این مغایرت‌ها بازرسی شده و اعلام جریمه می‌شود.

 

نامدار با اشاره به مهمترین مشکلات مربوط به بیمه‌پردازی کارفرمایان حوزه مدارس، اظهار کرد: در این زمینه مشکلات دوگانه وجود دارد؛ یا کارگران بیمه نمی‌شوند یا اینکه ناقص بیمه می‌شوند؛ باید توجه داشت چنان‌چه یک معلم در یک روز حتی یکی دو ساعت فعالیت داشته باشد، باید به مدت یک روز حق‌بیمه او محاسبه شود. بسیاری از کارفرمایان این حوزه با این تصور که یک معلم تنها یکی دو ساعت در هفته مشغول به کار است، از ارسال حق‌بیمه او خودداری می‌کنند.

 

وی یکی دیگر از چالش‌های حوزه تامین‌اجتماعی در حوزه بیمه‌ای را ارسال میزان حداقل دستمزد کارگران از سوی کارفرمایان بیان کرد و افزود: برخی از کارفرماها برای کاهش محاسبات حق‌بیمه، میزان دستمزد کارکنان خود را به میزان حداقل ارسال می‌کنند؛ چنین شیوه‌ای باعث می‌شود تا کارگران هنگام ایام بیماری و بیکاری بر اساس دستمزدی که ارسال شده، غرامت دریافت کنند. کارفرماها باید توجیه شوند که حق‌بیمه را بر اساس دستمزد واقعی ارائه دهند تا کارگران هنگام دریافت خدمات با مشکل مواجه نشوند.

 

رئیس اداره وصول حق‌بیمه تامین‌اجتماعی غرب تهران بزرگ با تاکید براینکه کارگران از روز نخست فعالیت خود باید زیرپوشش بیمه تامین‌اجتماعی قرار بگیرند، گفت: چنان‌چه رابطه مزدبگیری برقرار شود، کارفرما مکلف به پرداخت حق‌بیمه است و اینکه گفته می‌شود کارگران سه ماه به صورت آزمایشی مشغول به کار شوند و سپس حق‌بیمه آن‌ها ارسال شود، خلاف قانون است.

 

نامدار تصریح کرد: همچنین کارفرماها توجه داشته باشند، چنان‌چه کارگری از یکم تا پانزدهم مشغول به فعالیت بود، نباید ترک کار او را همان پانزدهم اعلام کنند؛ بلکه باید شانزدهم آن ماه را به عنوان ترک کار درنظر بگیرند و این اقدام محاسبات بیمه‌ای را با مشکلاتی مواجه می‌کند.

 

وی یکی دیگر از مسائل بیمه‌ای حوزه معلمان مدارس غیرانتفاعی را مربوط به خلاء ایجاد شده در سه ماه تابستان برای بیمه‌پردازی آن‌ها اعلام کرد و افزود: برخی از معلم‌ها در مدت تابستان رابطه خود را با مدارس قطع نمی‌کنند؛ چنان‌چه معلمی در مدت سه ماه تابستان، حتی اگر هفته‌ای چند ساعت حضور یابد و حقوق خود را دریافت کند، مشمول پرداخت حق‌بیمه می‌شود و چنان‌چه رابطه کاری معلم‌ها با مدارس در مدت سه ماه قطع شود و رابطه مزدی آن‌ها نیز از بین برود، پیشنهاد می‌شود تا معلم‌ها در مدت سه ماه تابستان از طریق پوشش بیمه خویش‌فرمایی ارتباط بیمه‌ای خود را حفظ کنند؛ زیرا این مدت سه ماه حدود 25 درصد سوابق بیمه‌ای معلم‌های مدارس غیرانتفاعی را شامل می‌شود و ایجاد خلاء در این زمینه زمان بازنشستگی این افراد را به تاخیر می‌اندازد.

 

 


 


ارسال نظر

captcha