نماینده ویژه وزیر:

وزارت تعاون از واحدهای تولیدی مناطق زلزله‌زده حمایت می‌کند

نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مناطق زلزله زده غرب کشور درباره حمایت‌های این وزارتخانه از مناطق زلزله‌زده گفت: اعطای تسهیلات کم بهره حداقل ۳۰ میلیون ریال با تنفس یکساله از سوی صندوق بیمه روستائیان و عشایر از جمله حمایت‌ها است.

تامین 24 /  میرهادی قره سید رومیانی، نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مناطق زلزله زده غرب کشور درباره میزان خسارت های وارده به واحدهای تولیدی گفت : فعلاً آمار دقیقی از میزان خسارت به شغل افراد وجود ندارد و باید منتظر ماند تا بررسی بیشتری انجام شود .

وی با اشاره به اینکه در زلزله چند روز گذشته 137 واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در شهر‌های کندوان و ترکمنچای تخریب شده است افزود: با حمایت های صندوق کارآفرینی امید مقرر شد واحدهای آسیب دیده از زلزله با تسهیلات صندوق راه اندازی شود. همچنین ارائه تسهیلات مجدد برای بازسازی و راه اندازی در دستور کار قرار گیرد.

رومیانی بیان کرد:  همچنین شناسایی و استمهال وام گیرندگان صندوق امید در مناطق زلزله زده از دیگر اقدامات در حمایت از زلزله زدگان است.

 نماینده ویژه وزارت تعاون ، کارو رفاه اجتماعی  در مناطق زلزله زده غرب کشور درباره حمایت های صندوق بیمه روستاییان گفت: معافیت از پرداخت حق بیمه سال وقوع حادثه غیر مترقبه برای آن دسته از بیمه شدگان منطقه زلزله زده که تخریب منزل یا آغل احشام و فوت احتمالی وابسته درجه 1 و یا تلفات دامی داشته باشند، اعطای تسهیلات کم بهره طبق شرایط آماری بند اول مبلغ حداقل 30 میلیون ریال با تنفس حداقل یکساله و مدت بازپرداخت 3تا5ساله و پرداخت مضاعف مستمری معمول به مستمری بگیران طبق آمار بند اول یک تا 2برابرمبلغ موجود طی ماه آتی از جمله اقداماتی است که با همکاری صندوق بیمه روستاییان قرار است انجام شود.

 وی ادامه داد:همچنین با همکاری بانک رفاه و تعاون مزایایی مانند تخصیص بودجه 20 میلیارد ریال وام قرض الحسنه (سقف فردی یکصد میلیون ریال)، امهال در پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی هموطنان آسیب دیده از زلزله به مدت یکسال در صورت تقاضای آنها، تخصیص شماره حساب برای جمع آوری کمک‌های نقدی به هموطنان زلزله زده و اختصاص ده میلیارد ریال کمک بلاعوض به آسیب دیده از زلزله در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی در نظر گرفته شده است.

گفتنی است حجت‌الاسلام و‌المسلمین " سیدمحمدعلی آل‌هاشم " امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی ، در پی اقدامات انجام شده از سوی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی گفت : از پیگیری های " محمد  شریعتمداری " وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  در ارتباط با رفع مصائبی  که برای زلرله زدگان داشت،تشکر و قدردانی می کنم.

وی افزود :  در کنار اقدامات انجام شده ،حضور معاون وزیر نیز برای مسئولین استان قوت قلبی است و برای تسریع در رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان بسیار موثر بود و از وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی  برای  اعزام آقای قره سید رومیانی تشکر می کنیم امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی بابت تصمیم خرید هیتر برقی برای زلزله زدگان را  در فضای سرد این مناطق حائز اهمیت دانست .

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، محمدرضا پورمحمدی،استاندار آذربایجان شرقی نیز گفت: از حمایتهای وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این زلزله  قدردانی می کنم .

وی افزود:خرید هیترهای برقی فن دارشیوه موثری بود و امیدواریم  امشب همه چادرها به هیتر مجهز شوند .


ارسال نظر

captcha