پی‌گیری مطالبات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در دستور کار است

مطالبات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در جلسه‌ای با حضور نماینده شهرستان‌های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

تامین 24 / در جلسه‌ای با حضور نماینده شهرستان‌های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، «مسعود گودرزی» نماینده شهرستان‌های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با حضور در مدیریت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان فارس، بر پی‌گیری مطالبات این نهاد بیمه‌گر اجتماعی تاکید کرد.

 

به گزارش ایلنا، «حسن کمالی» مدیر صندوق در استان فارس هم در این جلسه، گزارشی از عملکرد 6 ماهه نخست امسال ارائه کرد و گفت: حدود 438 هزار خانوار مشمول بیمه روستاییان و عشایر در استان فارس وجود دارد که تاکنون بیش از 142 هزار و 500 خانوار از آنها تحت پوشش خدمات صندوق درآمده‌اند و از این تعداد، بالغ بر 7 هزار خانوار از مزایای دریافت مستمری فوت، ازکارافتادگی و بازنشستگی بهره‌مند شده‌اند.

 

وی با قدردانی از حمایت استانداری فارس از صندوق، سهمیه تکلیفی دستگاه‌های عضو ستاد راهبردی را تشریح کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، بالغ بر 5200 خانوار به عضویت صندوق درآمده‌اند و خوشبختانه، اعضای ستاد راهبردی، همکاری شایسته‌ای با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر داشته‌اند.

 

کمالی در ادامه به تشریح مسائل و مشکلات پیش روی صندوق پرداخت و افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مطالبات زیادی از دولت، در رابطه با بازنشستگی پیش از موعد دارد. از طرف دیگر، امیدواریم با پی‌گیری الزام سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر پذیرش سوابق بیمه‌ای از صندوق، مشکلات روستاییان در این خصوص مرتفع شود.

 

مدیر استان فارس ادامه داد: با توجه به پدیده خشکسالی، امیدواریم حق بیمه بیمه‌شدگان شهرستان‌های ممسنی و رستم از سمت دولت هرچه زودتر پرداخت شود. صدور دفترچه‌های درمان روستاییان و عشایر از طریق صندوق نیز بر گسترش چتر پوشش بیمه‌ای صندوق، موثر است.


ارسال نظر

captcha