نماینده ویژه وزیر کار درمناطق زلزله زده آذربایجان شرقی اعلام کرد:

اختصاص ۳۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه و بلاعوض به زلزله‌زدگان

نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درمناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی گفت: بانک رفاه کارگران ۲۰ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه و ۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به هموطنان زلزله زده اختصاص داده است.

تامین 24 / میرهادی قره سید رومیانی گفت: برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله استان آذربایجان شرقی مقرر شد با تامین اعتبار از سوی بانک رفاه مبلغ ۲۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه (سقف فردی یکصد میلیون ریال) و همچنین۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به هموطنان آسیب دیده از زلزله در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی  تخصیص داده شود.

وی افزود: امهال در پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی هموطنان آسیب دیده از زلزله به مدت یکسال در صورت تقاضای آنها و همچنین تخصیص شماره حساب برای جمع آوری کمک‌های نقدی همکاران بانک به هموطنان زلزله زده از دیگر موارد ابلاغ شده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، رومیانی در خصوص خسارات وارد شده به واحدهای کارگری منطقه گفت: از مناطق زلزله زده بازدید شد و بر این اساس در این مناطق واحد کارگری وجود نداشته است.

رومیانی با بیان اینکه بیمه بیکاری برای آسیب دیدگان زلزله آذربایجان شرقی برقرار می‌شود گفت: فعلا آمار دقیقی از میزان خسارت به شغل افراد وجود ندارد و باید منتظر ماند تا بررسی بیشتری انجام شود


ارسال نظر

captcha