برگزاری چهارمین کارگاه آموزشی ارتقا سطح سواد سلامت سالمندان استان مرکزی

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی گفت: چهارمین دوره آموزشی ارتقا سطح سواد سلامت کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر سالمند برگزار شد.

تامین 24 / دکتر ثریا پازوکی در این دوره آموزشی که در شهرستان خمین و با مشارکت کانونهای بازنشستگی شهرستان خمین و استان مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: در دین مبین اسلام و کلام ائمه معصومین احترام به سالمندان، توجه و حمایت از آنان مورد تأکید قرار گرفته است،

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: سالمندان و بازنشستگان گنجینه های سرشار از تجربه و دانش هستند که عمر خود را در راه خدمت به کشور و سرافرازی و پیشرفت میهن اسلامی سپری کرده اند.

دکتر پازوکی ادامه داد: بر همین اساس سازمان تامین اجتماعی توجه ویژه ای به بازنشستگان و مستمری بگیران دارد و با اجرای این طرح و افزایش سطح دانش و سواد سلامت قصد دارد سالمندان عزیز در این دوره از زندگی شادابی و نشاط لازم را داشته باشند و کمتر به بیماریهای دوران سالمندی مبتلا شوند.

دکتر پاززوکی افزود: طرح ارتقاء سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران با هدف افزایش سطح دانش، آگاهی و توانمندسازی سالمندان در حوزه خود مراقبتی، بهداشت و سلامت در شهرهای اراک و آشتیان و ساوه برگزار شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی با بیان برخی بیماریهای شایع این دوران و توصیه های پزشکی گفت: مراقبت های تغذیه ای و عمومی در دوران سالمندی ضروری تر از هر دورانی دانست و با شروع سالمندی باید سبک زندگی نیز تغییر کند و مراقبتهای بیش از پیش از ضروریات این دوران است.

در ادامه این دوره آموزشی، فرهنگ دارویی و نحوه استفاده صحیح از داروها توسط دکتر سید عزیزاله دبیر داروساز و معاون درمان استان ارایه شد و به مهمترین نکات مصرف دارو و نحوه صحیح نگهداری و مصرف دارو و نیز تداخلات دارویی پرداخته و به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

همچنین دکتر روح اله سهرابی، جراح و متخصص ارتوپدی و رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اراک برنامه خود را با عنوان بیماریهای استخوان و با محوریت پوکی استخوان و آرتروز ارائه کرد و راهکارهای پیشگیری از این بیماریها و روشهای درمانی را به سمع شرکت کنندگان رساند.

علیرضا امیری، رئیس کانون بازنشستگان استان مرکزی نیز در ادامه این جلسه، با ذکر یاد و خاطره مرحوم دکتر نوربخش به عنوان پایه گذار دوره های آموزشی ارتقای سلامت سالمندان و مرحوم تاج الدین گفت: جای تقدیر و تشکر دارد که سازمان تامین اجتماعی چنین برنامه های مفید و کاربردی ای را برای قشر مستمری بگیر تدارک دیده و امیدواریم مستمری بگیران عزیز نهایت استفاده از این دوره ها را ببرند و در نهایت این امر به کاهش آلام جسمی آنان بیانجامد.

 


ارسال نظر

captcha