به همت موسسه فرهنگی هنری «آهنگ آتیه»

شماره 225 هفته‌نامه «آتیه نو» منتشر شد

شماره دویست و بیست و پنجم هفته نامه «آتیه نو» امروز یکشنبه 19 آبان ماه 1398 به همت موسسه فرهنگی هنری «آهنگ آتیه» منتشر شد.

تامین 24 / موضوع زلزله اخیر در آذربایجان، تیتر نخست این شماره هفته‌نامه آتیه‌نو را به خود اختصاص داده: «یک پاییز لرزه تلخ دیگر». در گزارش آتیه نو می خوانیم: «هم‌زمان با فرا رسیدن فصل سرما، بار دیگر زمین در آذربایجان‌شرقی لرزید و خسارت جانی و مالی برجای گذاشت؛ نیازهای مردم منطقه چیست و آخرین پیگیری‌ها و کمک‌رسانی‌ها به کجا رسیده؟»

بررسی اقدامات دستگاه های مختلف به ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمانهای زیر مجموعه آن برای رسیدگی و امدادرسانی به زلزله‌زدگان از دیگر مطالب مهم مربوط به این اتفاق در این شماره از آتیه نو است.

دیگر گزارش این شماره اختصاص به داده‌هایی دارد که آتیه‌نو از مطالعه‌ای موردی استخراج کرده و حاکی از آن است که توزیع صندلی‌های دانشگاهی در ایران تا چه اندازه ناعادلانه است: «دهک‌ها در دانشگاه: شش به یک به نفع اغنیا!»

در بخشی از این گزارش آمده است: «براساس یک مطالعه موردی، بیش از 60 درصد صندلی‌های دو دانشگاه شهید بهشتی و علامه طباطبایی به دهک‌های بالای درآمدی اختصاص یافته است...»

---

ارسال نظر

captcha