سلیمی، رییس امداد و نجات هلال احمر:

عملیات امدادرسانی در مناطق زلزله زده ادامه دارد

رییس امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه عملیات امدادرسانی در آذربایجان شرقی بدون مشکل خاصی در جریان است، از شهروندان خواست که با سفرنکردن به این مناطق، نیروهای امدادی را در امدادرسانی شایسته یاری کنند.

مهین داوری

تامین 24 / رییس سازمان امداد و نجات جمعیت  هلال احمربا اشاره به اینکه تا ۶ صبح روز گذشته ۳۴ تیم امدادی متشکل  از ۱۱۰ نفر نیروی عملیاتی به منطقه زلزله استان آذربایجان شرقی اعزام شده اند گفت: از 81 روستا ارزیابی شده، 17 روستا آسیب دیده، 7 روستا نیاز به اسکان اضطراری، خانوارهای نیازمند به اسکان اضطراری1100 خانوار و بیشترین آسیب دیدگی در  روستاهای ورنکش، هلنسی، ورزقان و بلوکان وجود دارد.

مرتضی سلیمی در گفت‌و‌گو با «تامین 24» با تاکید بر اینکه در حال حاضر با پشتیبانی مستمر عملیات مشکل خاصی وجود ندارد، ادامه داد: دسترسی به تمام روستاها از راه های زمینی میسر است، بافت روستایی در سال های اخیر نوسازی شده و مقاوم  هستند و اغلب خسارت به ساختمان های بدون اسکلت و کاهگلی روستایی وارد شده است و تعداد زیادی از واحدهای نگهداری حیوانات ( طویله ) تخریب شده است.

وی افزود: کانون زمین لرزه در ارتفاعات بزقوش قرار دارد که فاقد آبادی دارای سکنه است اما در دامنه شمالی و جنوبی ارتفاعات روستاهای زیادی وجود دارد.

سلیمی تاکید کرد: شهروندان با سفر نکردن به مناطق زلزله زده به نیروهای امدادی هلال احمر و سایر دستگاه های دخیل در امر امدادرسانی و مدیریت بحران بهترین کمک را می کنند تا این نیروها به بهترین وجه ممکن عملیات امداد‌رسانی را انجام دهند و هیچگونه نیازی به حضور مردم در مناطق زلزله زده وجود ندارد.


ارسال نظر

captcha