یاوری مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار :

کارگران حادثه‌دیده زلزله آذربایجان بدون توجه به سابقه کار، مقرری بیکاری دریافت می‌کنند

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تمام کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که واحدها و محل کار آنها در اثر زلزله دچار آسیب شده است، مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می‌شوند.

تامین 24 / کریم یاوری ضمن ابراز همدردی با آسیب‌دیدگان از حادثه زلزله آذربایجان‌شرقی گفت: حسب دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمام ارکان و زیرمجموعه‌های مرتبط با این وزارتخانه مکلف شده‌اند به صور شبانه‌روزی نسبت به ارائه خدمات مرتبط به حادثه‌دیدگان از زلزله در میانه و سراب اقدام نمایند.

 

وی در گفت‌وگو با ایلنا، افزود: تمام کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که واحدها و محل کار آنها در اثر زلزله دچار آسیب شده است مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می‌شوند.

وی تصریح کرد: مطابق تبصره 2 ماده 2 قانون بیمه بیکاری بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث قهریه از جمله زلزله از کار بیکار می‌شوند با معرفی واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حمایت پرداخت مقرری بیمه بیکاری برخوردار می‌شوند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: کارگران حادثه‌دیده از زلزله در آذربایجان‌شرقی بدون در نظر گرفتن حداقل سابقه در بند الف ماده 6 قانون از حمایت پرداخت ماهانه مقرری بیمه بیکاری برخوردار می‌شوند.

یاوری افزود: تمام کارکنان در تمامی زیر مجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان آذربایجان‌شرقی به‌ویژه در میانه و سراب به سرعت و با دقت و خارج از روال عادی اداری درخواست کارگران عزیز را در سریع‌ترین زمان ممکن پذیرش و اقدام لازم را برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگران به عمل می‌آورند.


ارسال نظر

captcha