مدیرکل تامین اجتماعی خراسان‌شمالی خبر داد:

بخشودگی بیش از 19 میلیارد ریال جرایم کارفرمایان خراسان‌شمالی

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان‌شمالی گفت: پس از پایان مهلت قانونی ارائه درخواست کارفرمایان جهت بهره‌مندی از تسهیلات طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای 411 فقره درخواست واصل شد.

تامین 24 / محمدعلی عباس‌زاده وحید افزود: از 411 فقره درخواست واصله 313 درخواست تایید شده است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی گفت: مجموع بدهی کارفرمایان متقاضی استفاده از تسهیلات طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای در استان خراسان‌شمالی 351 میلیارد و 521 میلیون و 113 هزار و 821 ریال است.

 

وی ادامه داد: بر اساس آخرین بررسی‌ها و آمار واصله تاکنون از مبلغ فوق 19 میلیارد و 297 میلیون و 701 هزار و 387 ریال بخشوده شده است.

 

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان‌شمالی طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای را فرصت مناسبی برای کارفرمایان عنوان کرد و افزود: در سالی که بر اساس منویات مقام معظم رهبری به‌عنوان سال رونق تولید نام گرفته است، سازمان تامین اجتماعی به‌منظور تحقق رونق تولید و تعامل با شرکای اجتماعی دستورالعمل بخشودگی جرایم بیمه‌ای را ابلاغ کرد و آخرین مهلت این طرح 13 شهریور ماه گذشته بود.

 

عباس‌زاده وحید تعداد کل کارگاه‌های سطح استان خراسان شمالی را 22 هزار کارگاه اعلام کرد و افزود: از این تعداد 10586 کارگاه فعال و 1414 کارگاه نیمه فعال هستند.

 

شایان ذکر است، بر اساس مصوبه بخشودگی جرایم بیمه‌ای، کارفرمایان کارگاه‌های مشمول با تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی آن، در صورتی که جرایم متعلقه آنها مربوط به قبل از تاریخ ۲۹‏/۱۲‏/۱۳۹۶بوده باشد، چنانچه حداکثر تا سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این تصویب‌نامه در مورد پرداخت یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده بر اساس مدارک و مستندات ابرازی، با سازمان تأمین اجتماعی توافق کرده باشند، از بخشودگی جرایم متعلقه موضوع این آئین‌نامه برخوردار خواهند شد.


ارسال نظر

captcha