نماینده ویژه وزیر خبر داد:

بیمه بیکاری کارگران مناطق زلزله‌زده برقرار می‌شود

معاون امور مجلس، حقوقی و استانها و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی گفت: بیمه بیکاری برای کارگران مناطق زلزله‌زده با پیگیری اداره کل کار استان برقرار می‌شود.

تامین 24 /   میرهادی قره سید رومیانی، نماینده ویژه وزیر تعاون با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از وقوع زلزله در آذربایجان شرقی، ستاد ویژه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد و در ساعات اولیه کار خود را با رصد وضعیت زلزله‌زدگان شروع کرد.

وی افزود: با توجه به این که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجموعه‌های متعددی دارد، در حال رصد تمام نیازهای منطقه هستیم و اقدامات مقتضی درحال انجام است.

نماینده ویژه وزیر کار با بیان این که دیداری نیز با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتیم و آخرین وضعیت زلزله زدگان مورد بررسی قرار گرفت، بیان کرد: با توجه به این که حجم وسیع زلزله در روستاها بوده،واحدهای کارگری زیادی آنجا مستقر نبودند.

قره سید رومیانی در خصوص اقداماتی که تاکنون انجام شده است،گفت: بیمه بیکاری برای کارگران منطقه توسط اداره کل کار استان پیگیری و اجرایی می‌شود و دستور داده‌ایم که به راحت‌ترین روش ممکن بطوری که کمترین زحمتی برای مردم ایجاد شود، این کار انجام گیرد.

وی بیان کرد: مکالمات شرکت رایتل در آن منطقه رایگان است و ارتباطات شبکه این اپراتور در مناطق زلزله زده شمال غرب کشور برقرار است.

به گزارش ایرنا، نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بهزیستی نیز آماده باش بوده و خوشبختانه در هیچکدام از مراکز شبانه روزی مشکلی پیش نیامده است و افراد مقیم مراکز در سلامتی کامل هستند.

وی ادامه داد: معلولین و خانواده‌های تحت پوشش در شهرستان‌های مذکور هیچگونه صدمه و آسیب جانی ندیده‌اند و براساس برآورد اولیه منزل مسکونی ۲۰ خانواده به صورت جزئی آسیب دیده یا به طور کامل تخریب شده‌اند که در حال جمع آوری و تکمیل اطلاعات هستیم.

قره سید رومیانی تصریح کرد: نیروهای ما در منطقه در آماده باش کامل هستند و وضعیت تمام جامعه هدف تحت کنترل است و در حال حاضر مشکلی در حوزه کاری بهزیستی وجود ندارد و در صورت نیاز اطلاع رسانی خواهد شد.

گفتنی است: زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد روز جمعه حوالی شهر ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.


ارسال نظر

captcha