افتتاح هزار واحد مسکن مددجویی در گیلان / پرداخت ۸ هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان

هزار واحد مسکن مددجویی در گیلان با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افتتاح شد.

تامین 24 / به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، ارسلان زارع استاندار گیلان و مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) امروز به صورت همزمان یک هزار واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گیلان در روستای کلاشم پایین شهرستان صومعه‌سرا به بهره‌برداری رسید.

 

پرداخت ۸ هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین در این مراسم از پرداخت افزون بر هشت هزار میلیارد تومان به صورت بلاعوض به سیل زدگان کشور خبر داد.

 

محمد باقر نوبخت اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان خسارت به سیل زدگان وارد شد که بیش از هشت هزار میلیارد تومان به صورت بلا عوض و هشت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به صورت تسهیلات به سیل زدگان پرداخت شد.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به افتتاح یک هزار مسکن مددجویی استان افزود: نظام غیر از برنامه برای توسعه کشور، در ۲۹ بخش و ۱۵ حوزه فرا بخشی تحت چارچوب به عنوان قانون برنامه ششم توسعه در حال اجراست که اثار ان برای توسعه کشور هویدا خواهد بود.

 

نوبخت با بیان اینکه آثار آن در زیرساخت های کشور از جمله راهها، راه اهن، فرود گاه و سدهادیده می شود، تصریح کرد: در کنار آن دولت خودش را موظف می داند تا برای کسانی که از امکانات کمتر کشور برخوردار هستند ، اقداماتی انجام دهد که ساخت خانه در بافت فرسوده برای مسکن اقدام شود ، با هماهنگی کمیته امداد یک برنامه تکمیلی صرفا برای محرومان اغاز کرده ایم که مسکن محرومان است که در کنار آن اشتغال را نیز انجام می دهیم.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تلاش ما این است که در کنار توسعه کشور به صورت اصولی به صورت ویژه برای محرومان نیز کار انجام دهیم.

 

وی تصریح کرد: ساخت دو هزار واحد مسکونی از سال گذشته را در گیلان اغاز کرده ایم که امروز یک هزار واحد افتتاح شد و امیدواریم۷۰۰ تا ۸۰۰ واحد باقی مانده را بتوانیم تا دهه فجر امسال در اختیار مردم قرار دهیم.

 


ارسال نظر

captcha